Ligowe starty kraśnickich pływaków. Na początek Multiliga

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od kilku lat wojewódzkie zmagania ligowe w pływaniu rozpoczynają się od tzw. Multi Ligi. czyli wspólnych zawodów Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików 11-12 lat i wojewódzkiej Ligi Open (13 lat i starsi). To bardzo duże zawody dające "przegląd posiadania" lubelskiego pływania niemal we wszystkich kategoriach wiekowych. W tegorocznych zawodach, rozegranych 19 stycznia na pływalni Aqua Lublin, wystartowało przeszło 500zawodników z 28 klubów z Lubelszczyzny, ale także uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego reprezentujący kluby spoza województwa.

- Trzy lata po kolei Fala zwyciężała w klasyfikacji drużynowej Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików 11-12 lat. W tym roku jednak nie będzie to już możliwe, bowiem praktycznie nie posiadamy drużyny 11 latków ( trenuje tylko 3 zawodników). Świetnie natomiast, jak zwykle, spisali się zawodnicy 12-letni. Dwukrotnie zdecydowanie zwyciężyła Amelia Wysocka (100m st. dowolnym i 200m st. klasycznym). Tryumfowali także Gabriela Surowiec (200m st. grzbietowym), Wojciech Siekaczyński ( 200m st. grzbietowym) i Paweł Bucoń (100m st. dowolnym). Paweł zajął też II miejsce na 200m st. grzbietowym. Na podium w tej kategorii stanęła też Milena Sosnówka ( III miejsce na 200m st. grzbietowym) – informuje trener Grzegorz Mazurek.

Niemal bezkonkurencyjne były nasze 12-letnie sztafety MIX. Na 4x50m st. zmiennym sztafeta w składzie : G. Surowiec, A. Wysocka, W. Siekaczyński i P. Bucoń zdecydowanie wygrała, a na dystansie 4x50m st. dowolnym (Emilia Wielgus, Patryk Mączka, M. Sosnówka i Dawid Dzięgielewski) wywalczyła II lokatę. Wyniki te wystarczyły do zajęcia III miejsca w klasyfikacji drużynowej I rundy Ligi Dzieci i Młodzików.

 

 

W Lidze Open, w rywalizacji z plejadą gwiazd Polskiego pływania z AZS UMCS Lublin oraz uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie, bardzo ciężko o wysokie miejsce.

- Z naszych zawodników na wyróżnienie zasłużyli grzbieciści: Maja Machulak (V miejsce), Piotr Borsuk (V miejsce) i Patryk Kasperski (VI miejsce)- wszyscy na dystansie 200m st. grzbietowym. Bardzo dobrze wypadły sztafety 4x50m st. dowolnym. Zarówno dziewczęta (Zofia Szewczyk, Anna Wilk, Milena Machulak i Maja Machulak) jak i chłopcy ( Łukasz Borsuk, Filip Bożek, Artur Siekaczyńskii Maksymilian Świntozelski) ustanowili nowe rekordy klubu – dodaje trener Mazurek.

Już za niespełna dwa tygodnie odbędą się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu w kategorii młodzików (12-13 lat), juniorów (14-15 lat) i open. Oczekujemy dobrych występów naszych pływaków na Aqua w Lublinie (2-3.02.).

 

 

 

 

 

Foto Jacek Sosnówka. Więcej info i zdjęcia na www.falakrasnik.pl