Pływanie: „Laury Koziołka” rozdane. Marcel Wilk najlepszy wśród 8-latków

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 1.12.2018 r. na pływalni Aqua Lublin odbyła się Finałowa Runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Wystąpiła w niej 8-osobowa ekipa UKP „FALA” Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim.

Zawody te były podsumowaniem rocznych zmagań pływaków, którzy rywalizowali w 9 kategoriach wiekowych – od dzieci 8-letnich po kategorię OPEN. Kraśniczanie startowali w trzech najmłodszych kategoriach.

- Podczas ostatniej rundy najlepiej zaprezentowali się (dekorowano do X miejsca) startujący w kategorii 8 lat i młodsi Marcel Wilk, który zdobył srebro na 50 m st. grzbietowym i IV m. na 50 m st. dowolnym, Nikola Dzięgielewska, która dwukrotnie była X na 50 m st. dowolnym i grzbietowym oraz Emilia Surowiec – VIII m na 50 m st. dowolnym. Wśród 9-latków Jolanta Kwietniewska dwukrotnie była X na 50 m st. dowolnym i grzbietowym – informuje trener Mariusz Kwietniewski.

Pozostałym zawodnikom - Weronice Stefanek, Idze Żuber, Gabrielowi Świcy i Mateuszowi Zapalskiemu - tym razem punktowanych miejsc nie udało się zająć, ale również zaliczyli bardzo dobre starty i poprawiali rekordy życiowe.

 

Gabriel Świca podczas wyścigu na 50m st.motylkowym

 

Po zakończeniu konkurencji VI rundy zawodów podsumowano całoroczne zmagania. Wśród kraśniczan rewelacyjnie spisał się Marcel Wilk, który zdecydowanie zwyciężył w najmłodszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) i został najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej.

 

Marcel Wilk zwycięzca klasyfikacji generalnej 8-latków

 

Kolejne starty pływaków UKP „FALA” w zawodach „O Laur Lubelskiego Koziołka” dopiero w 2019 roku, podczas 43. edycji tych zawodów.

 

Iga Żuber start na 50m st. grzbietowym

 

Dekoracja: Emilia Surowiec i Nikola Dzięgielewska

 

Weronika Stefanek przed startem

 

Dekoracja: Jola Kwietniewska

 

Na zdjęciu na górze trener Mariusz Kwietniewski ze swoimi podopiecznymi