Znowu sypnęło medalami. Pływacy Fali Kraśnik w IV rundach wojewódzkich lig pływackich

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W przedostatni weekend października odbyły się czwarte rundy wojewódzkich lig pływackich. Zawodnicy w kategoriach dzieci i młodzicy rywalizowali w Zamościu, natomiast pływacy w kategorii open ścigali się w Krasnymstawie. Na zawodach tych zabraknąć nie mogło reprezentantów UKP Fala Kraśnik.

IV Runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików w Pływaniu odbyła się 20.10.2018 r. na krytej pływalni w Zamościu. W zawodach wystąpiło 170 zawodników z 14 klubów Lubelszczyzny, w tym 20 osobowa ekipa UKP Fala Kraśnik z trenerami Grzegorzem Mazurkiem i Mariuszem Kwietniewskim.

 

 

- Wśród dzieci 10-11 letnich najlepiej zaprezentowali się: Amelia Wysocka (2 złote medale na dystansie 50 m st. klasycznym oraz 50 m st. motylkowym), Paweł Bucoń (złoty medal na dystansie 200 m st. dowolnym oraz srebrny na 50 m st. motylkowym), Gabriela Surowiec (srebro na 50 m st. klasycznym oraz na 200 m st. dowolnym), Wojciech Siekaczyński (brąz na 200 m st. dowolnym). Ponadto zespół sztafetowy MIX na dystansie 4x50 m st. zmiennym (P. Bucoń, A. Wysocka, Emilia Wielgus, Dawid Dzięgielewski) zdobył złoty medal, zaś na dystansie 4x50 m st. dowolnym (G. Surowiec, Patryk Mączka, Milena Sosnówka, W. Siekaczyński ) – brązowy medal – wylicza trener Grzegorz Mazurek.

Wśród młodzików 12-letnich najlepiej wypadli: Anna Wilk (złoty medale na dystansie 400 m st. dowolnym i srebro na 100 m st. zmiennym), Błażej Paszkowski ( I miejsce na 50m st. grzbietowym), Maja Ryfka (srebro na 50 m st. grzbietowym i brąz na 100 m st. zmiennym), Milena Machulak (srebro na 400 m st. dowolnym) i Rafał Wójcik ( III miejsce na 400m st. dowolnym). Ponadto zespół sztafetowy dziewcząt (Aniela Żuber, A. Wilk, M. Ryfka, M. Machulak) zdobył srebrny medal na dystansie 4x50 m st. zmiennym.

 

 

Fala zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej IV rundy i już tylko jakiś kataklizm mógłby odebrać kraśniczanom zwycięstwo w końcowej klasyfikacji całej Ligi. A będzie to drugie, kolejne zwycięstwo w Lidze Dzieci i Młodzików.

Dzień po dzieciach i młodzikach, 21 października, wystartowali 13 letni i starsi zawodnicy. W Krasnymstawie ścigało się ok. 100 zawodników z 14 klubów. Kraśniczanie z Fali trzykrotnie stawali na podium.

- Byli to Maja Machulak - II miejsce na 200m st. dowolnym, Zofia szewczyk - III miejsce na 200m st. dowolnym i Artur Siekaczyński - III miejsce na 200m st. motylkowym. W czołówce uplasowali się również: Oliwia Sosnówka (V miejsce na 200m st. motylkowym), Filip Bożek (V miejsce na 100m st. zmiennym) i Maksymilian Swintozelski (VI miejsce na 200m st. dowolnym) – informuje trener Mazurek.

 

 

W klasyfikacji drużynowej UKP Fala zajęła IV miejsce, a po czterech rundach w dalszym ciągu zajmuje III lokatę.

Podsumowanie ligowych zmagań w obu kategoriach wiekowych odbędzie się za niespełna miesiąc - 18 listopada podczas Multi Ligi Wojewódzkiej w Pływaniu w Lublinie.

 

 

 

 

Wszystkie wyniki i zdjęcia na www.falakrasnik.pl