Zawody w Pływaniu Rodzinnym - „Świąteczne Łapanie Karpia” 2016 za nami

Pływanie
Czcionka

18 grudnia, tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed świętami, na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się zawody w Pływaniu Rodzinnym pt. „Świąteczne Łapanie Karpia”. To już czternasty z kolei wieczór ze sportem pływackim rozgrywany w formule rywalizacji rodzinnej.

W 2016 roku w zawodach wystartowało ok. 80 osób. Jak zwykle impreza przebiegała w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze i była sportowym przerywnikiem w świątecznych przygotowaniach. Trzeba jednak przyznać, że rywalizacja była „ostra” i stała na wysokim poziomie sportowym.

W zawodach jak zwykle ścigano się w 8 kategoriach (pływano sztafety 2x25m).

 

 

Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

  1. Mąż i Żona – Rebizant Tomasz i Anna

  2. Brat i Brat – Borsuk Łukasz i Piotr

  3. Siostra i Siostra – Machulak Maja i Milena

  4. Matka i Syn- Szymula Joanna i Jan

  5. Ojciec i Córka - Szewczyk Paweł i Zofia

  6. Siostra i Brat - Kaproń Aleksandra i Michał

  7. Ojciec i Syn - Siekaczyński Zbigniew i Wojciech

  8. Matka i Córka - Kurzyna Agnieszka i Aleksandra

 

 

W tegorocznej imprezie przyglądał się i kibicował Święty Mikołaj. Poza rywalizacją rodziną odbyły się też wyścigi niespodzianki. Między innymi wyłoniono Karpiową Sprinterkę (Amelia Wysocka) i Karpiowego Sprintera (Piotr Borsuk), ale były też sztafety rodzinne „Nogami do Przodu” (Sosnówka Jacek i Oliwia), czy „ Nogi Mikołaja” ( Bucoń Janusz i Paweł).

 

 

Wiele emocji związanych było z konkursem „Świąteczna (mokra) kasa”, w którym uczestnicy nurkowali po 200zł w monetach 1zł i 2 zł (główny sponsor konkursu – Jarosław Dąbrowski). Bogatsi do domu wrócili – Milena Sosnówka i Jan Szymula. Natomiast wszyscy uczestnicy zrobili sobie wspólne zdjęcie pływackiej rodziny i zostali nagrodzeni medalami, a także wzięli udział w uroczystym poczęstunku (jak zwykle perfekcyjnie przygotowanym przez Panią Beatę Węgrzyn – Usługi Cateringowe) przy dźwiękach kolędy.

 

 

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim pływającym rodzinom za udział, a sponsorom (Miasto Kraśnik, Jarosław Dąbrowski – szkoła nurkowania „EAGLERAY”, Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność, Związek Zawodowy Metalowcy FŁT,Annex – Hurtownia Art. Biurowych i Papierniczych, KPWiK Kraśnik, Walted, Ekoland, Greinplast Plus, Sportive –sklep sportowy i TYR Polska) za hojne wsparcie imprezy.

 

Pełne wyniki i zdjęcia dostępne na stronie www.falakrasnik.pl i www.mosir.krasnik.pl