Ogłoszenie

Tęcza Kraśnik wraca do A klasy

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do zakończenia rozgrywek na najniższym szczeblu piłkarskich rozgrywek w ramach LZPN jeszcze co prawda dwie kolejki spotkań, ale kraśnicka Tęcza już może świętować sukces. Wygraną we wczorajszym meczu zapewniła sobie awans do A klasy.

W niedzielnym spotkaniu zespół trenowany przez Kamila Miazgę rozbił Sygnał Chodel aż 10:0. Kraśnicka publiczność mogła oklaskiwać bramki strzelone przez: Andrzeja Fliszkiewicza (x2), Kacpra Markowicza (x2), Daniela Dudę, Kornela Markowicza, Dawida Ochala, Łukasza Wichę, Mateusza Lenarta i Natana Mazurka.

- Mecz jak wszystkie inne, od początku do końca dominacja i spotkanie pod kontrolą Tęczy, ale w tym dniu byliśmy skuteczniejsi niż w poprzednich kolejkach. Cieszy fakt, że młodzież się ogrywa i stanowi coraz bardziej o sile zespołu. Gratulacje należą się całemu zespołowi, zarządowi i kibicom za wspieranie nas w każdym meczu – mówi trener Kamil Miazga.

Kolejne 3 punkty dodane do konta Tęczy oznaczają, że w tym sezonie zgromadziła ona ich 42 i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ma 6 punktów przewagi nad Sprintem Wierzchowiska. To, przy wygranej z tym zespołem w jesiennym meczu, oznacza, że niezależnie od wyników dwóch ostatnich pojedynków Tęcza zakończy rozgrywki na 1. miejscu i wywalczy awans do A klasy.

Zespół ze starej dzielnicy miasta jest zdecydowanie najlepszą drużyną w grupie Lublin I B klasy. Do tej pory wygrał wszystkie 14 meczów strzelając 78 bramek i tracąc przy tym jedynie 5 goli.

Jak wspomnieliśmy na wstępie Tęczy do rozegrania pozostały jeszcze 2 mecze. W niedzielę 4 czerwca na własnym terenie zmierzy się z Roztoczem Batorz (godz. 17:00), a tydzień później na wyjeździe zagra z LKS Elżbieta.

Najnowsze ogłoszenia