Alit pokonany, za tydzień Stal zagra już o punkty

Na przyszły weekend zaplanowany jest początek sezonu IV ligi. Dzisiaj jeszcze sparingowo Stal Kraśnik zmierzyła się z Alitem Ożarów. Zespół trenera Daniela Szewca wysoko pokonał rywala z województwa świętokrzyskiego.

Przez pierwsze pół godziny gry nieco lepiej na boisku prezentował się zespół gości. Ożarowiacy stworzyli kilka groźnych sytuacji pod kraśnicka bramką. Na szczęście brakowało im celności lub dobrze interweniował Mateusz Wójcicki.

Spośród kraśniczan jako pierwszy dogodną sytuacje do otwarcia wyniku meczu miał Kamil Woźniak jednak uderzył minimalnie niecelnie. Później pokonać bramkarza gości próbowali też m.in. Kamil Król i Anton Lutsyk. W pierwszej połowie meczu udało się to jednak tylko Pawłowi Ziębie. I to dwa razy. W obu przypadkach asystentem był Woźniak.

Jeśli Alit liczył, że po przerwie uda mu się odrobić straty, to stalowcy szybko wybili im to z głowy. Najpierw bramkę na raty, wykorzystując podanie od Lutsyka, strzelił Jakub Zieliński. Pierwsze uderzenie bramkarz z Ożarowa obronił, ale przy drugim nie miał już szans. Kilka minut później na 4:0 podwyższył Kamil Król. Nasz napastnik wykorzystał swoje warunki fizyczne i piłkę do bramki skierował głową. Precyzyjną asystą z rzutu rożnego popisał się w tej sytuacji Krystian Pietrzyk.

Później oba zespoły stworzyły sobie jeszcze po kilka bramkowych okazji, ale piłka do siatki już nie wpadła.

Stal Kraśnik – Alit Ożarów 4:0

Stal Kraśnik: Wójcicki M. – Gajewski, Jędrasik J., Pietroń, Lutsyk, Cygan, Pietrzyk, Buczek, Woźniak, Dudek, Król

Ponadto zagrali: Wójcicki A., Szwedo, Majewski, Zięba, Rzeźnik, Jargieła, Winkler, Szewc, Zieliński, Jędrasik M.

Zdjęcia z meczu Stal – Alit autorstwa Pawła Bielenia można obejrzeć tutaj.

***

Nowy sezon IV ligi Stal Kraśnik zainauguruje za tydzień. W sobotę 13 sierpnia o godz. 17:00 na własnym terenie zagra ze Spartę Rejowiec Fabryczny.