Ogłoszenie

Okazała wygrana w pierwszym sparingu. Stal Kraśnik - Lewart Lubartów 6:2

„Z wysokiego C” Stal Kraśnik rozpoczęła serię sparingów w ramach przygotowań do nowego sezonu IV ligi. Podopieczni trenera Daniela Szewca pewnie wgrali dzisiaj z Lewartem Lubartów.

Pierwsze minuty spotkania to przede wszystkim gra w środku pola. Z biegiem czasu Stal zaczęła jednak zyskiwać przewagę i po raz pierwszy udokumentowała to po kwadransie od pierwszego gwizdka. Akcję na prawym skrzydle zainicjował Paweł Zięba, dokładnie dograł w pole karne do Damiana Dudka, a doświadczony snajper okazji nie zmarnował. Kilka minut później było już 2:0. Wybiegającego na wolne pole Ziębę dostrzegł Krystian Pietrzyk, zagrał mu dokładną piłkę, a skrzydłowy pewnie wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Lewartu.

W pierwszej połowie szansę na zdobycie bramki mieli jeszcze m.in. Kamil Król i Dudek, ale to Jakub Gajewski wpisał się na listę strzelców. Tak pięknie „zepsuł” dośrodkowanie w pole karne lubartowian, że piłka wpadła do siatki nie dając szans na obronę golkiperowi przyjezdnych.

Jeszcze przed przerwą także goście zdobyli bramkę. Padła ona z rzutu karnego.

W drugiej połowie trener Szewc dokonał wielu zmian, ale osłabienia jakości gry bynajmniej to nie spowodowało. Kraśniczanie wręcz jeszcze częściej zagrażali bramce rywali, tylko początkowo były problemy z celnością. Kolejne gole były jednak tylko kwestią czasu i w końcu do bramki lubartowian trafili Filip Drozd oraz dwukrotnie Karol Misiarz. Okazji było jednak bez liku, ale brakowało celności, dobrze interweniował bramkarz Lewartu lub brakowało szczęścia.

Goście w drugiej połowie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, ale gola zdobył też kraśniczanin, grający w Lewarcie Bartłomiej Koneczny.

Stal Kraśnik – Lewart Lubartów 6:2

Stal Kraśnik: Mateusz Wójciki (Adrian Wójcicki) – Jakub Gajewski (Mikołaj Majewski), Damian Pietroń, Jakub Jędrasik (Jakub Zieliński), Anton Lucyk (Kamil Woźniak), Paweł Zięba (Dariusz Cygan), zawodnik testowany (Damian Jargieła, Mateusz Latosiewicz), Krystian Pietrzyk (Jakub Buczek), Maciej Winkler (Karol Misiarz), Damian Dudek (Mateusz Jędrasik), Kamil Król (Filip Drozd)

Zdjęcia z meczu Stal - Lewart autorstwa Pawła Bielenia można obejrzeć tutaj.