Ogłoszenie

Stal rozpoczyna przygotowania. Zięba nowym zawodnikiem, Szewc trenerem

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dla piłkarzy Stali Kraśnik wakacyjna przerwa właśnie dobiega końca. Od poniedziałku niebiesko-żółci wznowią treningi i tym samym rozpoczną przygotowania do sezonu 2022/2023 w lubelskiej IV lidze. Można spodziewać się w drużynie sporych zmian. Dwie już nastąpiły.

Zespół prowadzony wiosną przez trenera Dariusza Matysiaka miniony sezon zakończył na 2. miejscu, więc awansu do III ligi nie wywalczył, ale przez chwilę była opcja, że dostanie zaproszenie do gry na wyższym poziomie rozgrywkowym. A wszystko przez duże problemy finansowe mistrza IV ligi Lublinianki Lublin. Ostatecznie jednak klub z Wieniawy otrzymał licencję na grę w III lidze. W tej sytuacji w nowym sezonie Stal zostaje w IV lidze.

W jakim składzie osobowym drużyna przystąpi do tej rywalizacji? Dwie „nowe” twarze, ale w Kraśniku i Stali bardzo dobrze znane, w zespole już się pojawiły. Z powodów zdrowotnych z prowadzenia drużyny zrezygnował Dariusz Matysiak. Na stanowisku trenera zastąpił go Daniel Szewc, który w minionym sezonie do tytułu mistrzów A klasy doprowadził Ruch Popkowice. Popularnego „Kojaka” powinniśmy zobaczyć oczywiście nie tylko jako szkoleniowca, ale też zawodnika.

Nowym nabytkiem Stali jest też wracający z zagranicy do Kraśnika Paweł Zięba. 28-latek swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w MUKS Kraśnik i Stali Kraśnik, ale największe sukcesy odnosił jako zawodnik GKS-u Bełchatów, w którym zaliczył debiut w ekstraklasie. Ostatnie kilka lat spędził w Niemczech, gdzie grał TUS Tengern.

Na tym z pewnością nie koniec. Kolejnych zmian trzeba się spodziewać w trakcie okresu przygotowawczego.

Przed nowym sezonem Stal ma zaplanowane 4 sparingi. Kraśniczanie 9 lipca zagrają wewnętrzną mecz, ale później zmierzą się kolejno z Lewartem Lubartów ( 16.07), Wisłą Sandomierz ( 23.07), Startem Krasnystaw (30.07) i Alitem Ożarów (6.08). Wszystkie test mecze odbędą się w Kraśniku. Pierwsza kolejka spotkań IV ligi sezonu 2022/2023 odbędzie się w weekend 13-14 sierpnia.

Najnowsze ogłoszenia