Pierwsza przegrana w grupie mistrzowskiej. Stal Kraśnik – Motor II Lublin 1:2

To zespół gości był dzisiaj bardziej zdeterminowany, a przede wszystkim skuteczniejszy. Gospodarze nie zagrali natomiast wysokim pressingiem, co do tej pory było ich największą bronią, i pozwalali przeciwnikom długo rozgrywać piłkę. Stal Kraśnik uległa w sobotnim meczu rezerwom Motoru Lublin 1:2.

Początek spotkania to kilka groźnych ataków Motoru Lublin. Już w 7. minucie jeden z zawodników gości wpadł z piłką w pole karne, na szczęście w odpowiednim momencie futbolówkę odebrał mu Damian Pietroń. Chwilę później lublinianie przypuścili kolejny atak, tym razem lewą stroną, zakończony niecelnym strzałem. W 9. minucie podopieczni trenera Wojciecha Stefańskiego zmarnowali 100% sytuację. Jeden z zawodników gości z bliskiej odległości uderzał na bramkę, ale piłka wylądowała tylko na bocznej siatce.

Gospodarze odpowiedzieli dopiero po kwadransie gry. Indywidualną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Dariusz Cygan. Wykorzystując swoją szybkość przedarł się w pole karne, uderzył „po krótkim słupku”, ale dobrze ustawiony był golkiper Motoru. 6 minut później kibice zgromadzeni na stadionie MOSiR-u mogli obejrzeć dobrze zapowiadająca się dwójkową akcję Jakuba Zielińskiego i Kamila Woźniaka. Szansę by strzelać na bramkę miał Woźniak, jednak piłkę spod nóg wybił mu jeden z obrońców gości. W 36. minucie ta sama dwójka próbowała pokonać bramkarza przyjezdnych. Przy obu strzałach górą golkiper z Lublina.

Po przerwie obie drużyny zaczęło nieco agresywniej chcąc wyjść na prowadzenie. Jako pierwsi szansę na to mieli niebiesko-żółci. Niestety strzał głową Zielińskiego okazał się niecelny. Skuteczniejsi okazali się goście. W 54. minucie bramkę na 0:1 strzelił Jakub Knap.

W odpowiedzi prawą stroną zaatakował Jakub Gajewski, zagrał piłkę w pole karne do Jakuba Zielińskiego. Ten był jednak w polu karnym skutecznie blokowany przez rywali i nie zdołał oddać strzału. Chwilę później Zieliński, po celnym podaniu od Woźniaka, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Motoru. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł lubelski golkiper.

Kraśniczanie do remisu doprowadzili w 60. minucie spotkania. W polu karnym gości sfaulowany został Maciej Welman i sędzia podyktował jedenastkę. Bramkarz Motoru co prawda wyczuł intencje wykonującego jedenastkę Jakuba Buczka, jednak strzał był na tyle silny, że piłka wpadła do siatki.

W 74. minucie arbiter mógł podyktować drugą jedenastkę dla Stali, bo w polu karnym faulowany był Buczek, ale uznał, że obrońca Motoru interweniował prawidłowo.

Końcówkę meczu kraśniczanie zagrali w osłabieniu, bo po drugiej żółtej kartce boisko opuścić musiał Michał Maliszewski. Chwile później, w 89. minucie, goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mimo kilkuosobowego muru strzałem „po długim słupku” z rzutu wolnego Mateusza Wójcickiego pokonał Arkadiusz Bednarczyk.

Stal Kraśnik – Motor II Lublin 1:2

Stal Kraśnik: Mateusz Wójcicki – Jakub Gajewski, Damian Pietroń, Michał Maliszewskie, Krystian Michalak, Maciej Welman (83' Maciej Winkler), Krystian Pietrzyk, Jakub Buczek, Dariusz Cygan (73' Karol Misiarz), Kamil Woźniak, Jakub Zieliński

Zdjęcia z meczu Stal - Motor II można obejrzeć tutaj.