Stal Kraśnik z nowym zarządem. Marcin Jędrasik prezesem

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wczorajszego popołudnia (7 stycznia) w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Fabrycznego Klubu Sportowego Stal Kraśnik. Podczas obrad wybrano nowe władze klubu. Prezesem został Marcin Jędrasik.

Walne w klubie było przede wszystkim konsekwencją rezygnacji w połowie grudnia z funkcji prezesa Łukasza Świądra, który funkcję tę sprawował od 21 czerwca 2021 roku. Jego następcą został Marcin Jędrasik. To przedsiębiorca z Zalesia w gminie Wilkołaz, od wielu lat związany z piłką nożną. Do tej pory trener drużyny juniorów, wcześniej seniorów, i działacz w Ruchu Popkowice.

Do nowego zarządu z rekomendacji prezesa Jędrasika wybrani zostali Waldemar Drozd, Waldemar Wójtowicz, Radosław Ostrowski, Paweł Bieleń i Damian Pietroń. Komisję rewizyjną klubu tworzą teraz Dariusz Matysiak, Jakub Gajewski i Jarosław Janacz.

Podczas spotkania dokonano także zmian w statucie klubu. Jedna z najważniejszych jest taka, że w przyszłości Walne Zebranie członków ma wybierać zarząd klubu, a dopiero członkowie zarządu spośród siebie wybierać będą prezesa. Teraz najpierw wybierany był prezes, a dopiero później pozostali członkowie zarządu.

O pomyśle nowego prezes i jego współpracowników na prowadzenie klubu napiszemy wkrótce.