Zabrakło zgrania i koncentracji. Sparingowa przegrana Stali Kraśnik z LKS Stróża

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już w najbliższą sobotę, 7 sierpnia, Stal Kraśnik rozpocznie rywalizację w IV lidze. Dzisiaj podopieczni trenera Konrada Szmyrgały na własnym boisku rozegrali swój ostatni sparing w okresie przygotowawczym, a ich rywalem był LKS Stróża. Mecz zakończył się wygraną zespołu grającego w klasie okręgowej.

Zespół Stali Kraśnik, po tym jak po spadku z III ligi opuściła go większość zawodników, jest cały czas w budowie. I to dzisiaj było widać. Tym bardziej, że trener Szmyrgała postanowił przede wszystkim przetestować nowych zawodników, pretendujących do gry w Kraśniku. Kilku sam miał zresztą okazję zobaczyć po raz pierwszy.

Początek spotkania to aktywna gra gospodarzy. Ofensywne akcje załamywały się jednak na dobrze prezentujących się defensorach LKS-u. Z biegiem czasu gra się nieco wyrównała, z lekkim wskazaniem na Stal. Kraśnicki zespół stwarzał sobie lepsze bramkowe okazje i jedną z nich wykorzystał. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się bardzo aktywny na lewej flance Dariusz Cygan.

Właśnie przede wszystkim w grze skrzydłami dobrze spisywali się podopieczni trenera Szmyrgały. Z prawej strony wyróżniał się z kolei testowany Brazylijczyk.

Pierwsza połowa meczu była nieco krótsza. Sędzia zdecydował o przerwaniu gry ze względu na przechodzącą nad stadionem burzę.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Nieco lepiej prezentowali się gospodarze, ale to goście, a konkretnie Marcin Wojtaszek, strzelili bramkę i od 50. minuty było 1:1.

Stal ożywiła się trochę po pierwszych zmianach zrobionych przez Konrada Szmyrgałę. I to właśnie zmiennik, Krystian Pietrzyk, dał w 65. minucie znowu Stali prowadzenie. Im jednak było więcej roszad w składzie, tym bardziej w grę wkradał się bałagan i wykorzystali to rywale. Najpierw do wyrównania doprowadził Mariusz Śledź (77 minuta), a 10 minut później wynik meczu na 2:3, pięknym uderzeniem zza pola karnego, ustalił Wojtaszek.

 

Stal Kraśnik – LKS Stróża 2:3

Skład Stali Kraśnik: I połowa Wójcicki, Gajewski, Cygan, Zieliński i 7 zawodników testowanych, II połowa Błaszczyk, Chmielewski, Latosiewicz, Winkler, Wójtowicz, Pietrzyk i 5 zawodników testowanych.

Skład LKS Stróża: Pyśniak (46' Pisarski) - Kuligowski, Chomczyk, K. Kowalik (88' Mazur), zaw. test., Kasica (76' Wójcik), D. Kowalik, Wojtaszek, Szczuka- Siudy, Cieślik (63 Śledź).

Więcej zdjęć z meczu można obejrzeć tutaj.

***

W jakim ostatecznie składzie Stal rozpocznie rywalizację o ligowe punkty ostatecznie rozstrzygnie się w najbliższych dniach. Po dzisiejszym meczu z kilkoma osobami zarząd Stali miał prowadzić rozmowy. Stal ma być przede wszystkim miejsce rozwoju kraśnickiej młodzieży i okazją do wypromowania się zawodników z najbliższej okolicy, ale, jak w jednym z wywiadów przekonywał trener Szmyrgała, do tego potrzebnych jest też kilku bardziej doświadczonych piłkarzy.