Młodzi piłkarze z SP 5 wicemistrzami województwa

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dzisiaj, 15 czerwca, w Lubartowie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w mini piłkę nożną chłopców (rocznik 2008 i młodsi). Doskonale spisała się w nim drużyna z kraśnickiej Szkoły Podstawowej nr 5, która wywalczyła tytuł wicemistrzów Lubelszczyzny.

Nasi młodzi piłkarze w drodze do finałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci okazali się najlepsi najpierw na szczeblu miejski, powiatowym i w wojewódzkich półfinałach. Zwieńczeniem tych zmagań był dzisiejszy turniej, który rozegrany został w Lubartowie. Oprócz kraśniczan zaprezentowały się w nim ekipy Szkoły Podstawowej nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego, Szkoły Podstawowej nr 90 z Białej Podlaski, Szkoły Podstawowej nr 8 z Chełma i Szkoły Podstawowej nr 4 z Dęblina. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym".

Zespół z kraśnickiej „Piątki” pokonał 4:1 chełmian, wygrał 1:0 z dęblinianami, zremisował 3:3 z drużyną z Białej Podlaski i minimalnie, 0:1, uległ, jak się na finiszu okazało najlepszej drużynie w turnieju, reprezentantom SP 2 z Tomaszowa Lubelskiego.

- Chłopcy zagrali bardzo ambitnie oraz walecznie i w pełni zasłużyli na srebro. Warto przy tym podkreślić, że część drużyny to zawodnicy z rocznika 2009, a nawet 2010. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy się pokusić nawet o złoto, ale nie ma co narzekać, bo II miejsce w województwie to i tak ogromny sukces szkoły – podsumowuje udział w zawodach nauczyciel wychowania fizycznego i trener drużyny Daniel Szewc.

Srebrny zespół tworzyli uczniowie SP 5 na co dzień trenujący w MUKS Kraśnik pod okiem trenerów Dariusza Matysiaka i Daniela Szewca. Są to: Damian Albin, Bartłomiej Bańska, Julian Bieleń, Adam Hreszczyk, Ksawery Lenartowicz, Damian Mazurek, Jan Mielczyński, Michał Pierzyniak, Artur Solecki, Antoni Tobiasz, Alessandro Tuderek, Gabriel Uzarek. Mateusz Zapalski i Marcel Zbybel.