Stal Kraśnik walczy z Covid-19, Związek każe grać

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pandemia koronawirusa dotyka coraz większej liczby osób. Nie oszczędza także sportowców. Spore problemy związane z zachorowaniami ma Stal Kraśnik. Już trzy mecze żółto-niebieskich zostały z tego powodu odwołane, a w treningach uczestniczy jedynie po 10-11 zawodników.

Pierwsze problemy zaczęły się pod koniec października. Już przed meczem z Avią Świdnik, który rozegrany został 31 października, problemy zdrowotne, między innymi podwyższoną temperaturę, zgłosili asystent trenera i jeden z zawodników.

- Poinformowaliśmy o tym Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej (ŚZPN w tym sezonie prowadzi rozgrywki 4 grupy III ligi dod. red.), ale nie mieliśmy potwierdzonych przypadków koronawirusa, więc mecz nie został odwołany. Po spotkaniu w Świdniku kolejni 3 zawodnicy zawiadomili, że źle się czują, a przeprowadzone badania potwierdziły zachorowania. Cała drużyna trafiła więc na kwarantannę – informuje Magdalena Czelej, prezes FKS Stal Kraśnik.

Efektem zachorowań były odwołane mecze z Podlasiem Biała Podlaska (7 listopada) i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (11 listopada). W trakcie kwarantanny, jakiej poddani zostali zawodnicy Stali,  u kolejnych zawodników pojawiły się objawy koronawirusa. Przeprowadzone badania potwierdziły zakażenie. Dla części piłkarzy kwarantanna uległa więc przedłużeniu.

- 11 listopada co prawda wznowiliśmy treningi, ale uczestniczy w nich 10-11 zawodników, w tym dwóch bramkarzy. Na dodatek ci, którzy uporali się już z chorobą, są osłabieni i w zasadzie nie nadają się do gry. Zasięgnęliśmy też opinii lekarzy którzy twierdzą, że tak szybki powrót do dużego wysiłku może bardzo odbić się na zdrowiu tych zawodników. Niestety, nie mamy na tyle rozbudowanej kadry i takich rezerw, żebyśmy mogli uzupełnić skład pierwszej drużyny bez znaczącej straty jej wartości sportowej. Szczególnie na maksymalnych obciążeniach .Niestety związek upiera się, żebyśmy rundę jesienną dokończyli i rozegrali pozostałe i zaległe mecze – informuje prezes Czelej.

Zaplanowany na dzisiaj (sobotę 14 listopada) mecz Stali z Wólczanką Wólka Pełkińska został co prawda odwołany, ale ŚZPN wyznacza nowe terminy dla odwołanych spotkań. Ten z Wólczanką ma się odbyć już we wtorek 17 listopada, wyjazdowy mecz z KSZO Ostrowiec przełożony został na środę 25 listopada, a domowe spotkanie z Podlasiem Biała Podlaska na niedzielę 29 listopada. W międzyczasie FKS czeka jeszcze wyjazdowy mecz z Jutrzenką Giebułtów (21 listopada).

Władze klubu są za odwołaniem tych meczów ze względu na sytuację epidemiologiczną, ale, jak relacjonują, Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej pozostaje w tej sprawie nieugięty. Stal, która do tej pory rozegrała 16 spotkań, na chwilę obecną zajmuje 18. miejsce w tabeli na 21 drużyn z dorobkiem 15 punktów. Prowadząca w tabeli Wisła Puławy w 18 rozegranych meczach zgromadziła 45 punktów.