Pierwsze punkty kraśnickich piłkarek. KS Stella Kraśnik – Perły Lublin 3:0

Do trzech razy sztuka można by powiedzieć. Po dwóch przegranych na początek rozgrywek, kraśnickie piłkarki minionej niedzieli (20 września) zdobyły swoje pierwsze punkty i od razu zgarnęły pełną pulę. Jako pokonany Kraśnik opuścił zespół Pereł Lublin.

Podopieczne grającej trener Magdaleny Badury po nie najlepszym początku sezonu wyszły na murawę bardzo zmotywowane i szybko wyszły na prowadzenie. Jako pierwsza szansę na zdobycie bramki miała Martyna Łukasik, ale jej strzał z 5. minuty bramkarka przyjezdnych jeszcze zdołała obronić. Nie udało jej się to jednak 6 minut później, kiedy nasza zawodniczka pokonała ją uderzeniem po długim słupku. Później mecz się wyrównał, oba zespoły miały bramkowe okazje, ale futbolówka długo nie chciała wpaść do siatki.

Jednobramkowe prowadzenie gospodyń utrzymywało się na tablicy wyników aż do 83. minuty. Wtedy strzał na bramkę oddała Nicole Drozd, lubelska bramkarka trąciła piłkę, a tę dopiła Daria Kalinowska. Zespół gości przekonywał, że gol padł z pozycji spalonej, ale sędzia wskazał na środek boiska.

Co warte podkreślenia, chwilę wcześniej z pojedynku sam na z jedną z lubelskich zawodniczek zwycięsko wyszła nasza bramkarka Magdalena Badura.

Wynik spotkania na 3:0 ustaliła w 87. minucie Kalinowska wykańczając celnym strzałem zespołową akcję.

KS Stella Kraśnik – Perły Lublin 3:0

KS Stella Kraśnik: Magdalena Badura – Mariola Skoczylas, Katarzyna Weber, Justyna Grot, Karolina Wieczorek, Julia Rozmus, Martyna Łukasik, Paulina Zapalska, Wioletta Banach, Amanda Wasilewska, Małgorzata Zdybel. Na ławce rezerwowych mecz zaczęły: Daria Kalinowska, Aleksandra Jackowska, Monika Kochaniak, Dominika Latosz, Nicole Dozd

Perły Lublin: Powęzka - Baryła, Gil, Caboń-Kolibska, Głos, Wójcik, Baranowska, Potocka, Ostrowska, Krasuska, Buczkowska oraz Lakhtiuk, Banaszek; ponadto zagrały Woć, Osiak oraz Łowczak

***

Kraśniczanki z dorobkiem 3 punktów zajmują 4. miejsce w tabeli grupy lubelskiej IV ligi. W kolejnym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z AZS PSW Biała Podlaska.