Rozgrywki w niższych ligach piłkarskich zakończone. Awanse Orła Urzędów i GKS Gościeradów

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br. rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane. To oznacza, że spośród drużyn seniorskich z Powiatu Kraśnickiego już teraz z awansów do wyższych klas rozgrywkowych cieszyć się mogą Orzeł Urzędów i GKS Gościeradów.

- Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych – uzasadnia decyzję Lubelski Związek Piłki Nożnej.

Co oznacza to w przypadku drużyn z naszego terenu? Jak wspomnieliśmy już na wstępie cieszyć mogą się już piłkarze i kibice w Urzędowie oraz Gościeradowie, ale, choć na awans szans nie było, także chyba w Stróży.

Jeśli chodzi o klasę B, to w grupie Lublin 1, w której rywalizują drużyny z naszego powiatu, w sezonie 2019/2020 udało się rozegrać 10 kolejek spotkań rundy jesiennej. Wiosną rozgrywek nie wznowiono. Po tych meczach liderem w tabeli z dorobkiem 27 punktów (9 zwycięstw i 1 porażka) był GKS Gościeradów i to właśnie drużyna prowadzona przez trenera Michała Filipczaka uzyskała awans do A klasy. Druga - Wisłą Józefów - do gościeradowiaków traciła 4 punkty.

W A klasie, również tylko jesienią, wiosennej rundy nie udało się rozpocząć, rozegrano natomiast 13 kolejek. Po nich na czele tabeli znajdował się Orzeł Urzędów z dorobkiem 32 punktów (10 wygranych, 2 remisy, 1 przegrana). Urzędowiacy o 2 punkty wyprzedzali LKS Stok Zakrzówek i o 4 punkty Perłę Borzechów, Wisłę Annopol i Sygnał Lublin. Zgodnie z decyzją LZPN to podopiecznych trenera Kamila Dydo jesienią będziemy więc oglądać rywalizujących na boiskach lubelskiej klasy okręgowej. 

W klasie okręgowej w zakończonym właśnie sezonie mieliśmy jednego reprezentanta – LKS Stróża. Zespół z gminy Kraśnik po rundzie jesiennej był na przedostatnim miejscu w tabeli i ostro, pod wodza nowego trenera – Pawła Milewskiego - i z kilkoma wzmocnieniami, szykował się do walki o utrzymanie. Dalszy byt w okręgówce udało się obronić bez wychodzenia na bosko.

 Niezbyt zadowolony z decyzji związku może być z pewnością Opolanin Opole Lubelskie, który zajmował 2. miejsce w okręgówce. To co prawda drużyna spoza Powiatu Kraśnickiego, ale wspominamy o niej ponieważ ważną rolę odgrywają w niej kraśniczanie: trener i zawodnik Daniel Szewc i zawodnicy: Filip Drozd, Mateusz Matysiak i Bartłomiej Koneczny. Po rundzie jesiennej do liderującej Świdniczanki Świdnik Mały opolanie tracili 2 punkty.

W IV lidze zespołów z naszego terenu nie mieliśmy.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn (tutaj mamy Stal Kraśnik), rozgrywek kobiecych (w III lidze mamy Stellę Kraśnik) oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja. Raczej trzeba się jednak spodziewać podobnych rozstrzygnięć jak te w przypadku niższych lig.