MUKS CUP 2020: MKS Opolanin Opole Lub. najlepszy w kat. młodzików starszych

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Minionej niedzieli, 23 lutego, w hali sportowej kraśnickiej Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się przedostatni z halowych turniejów piłkarskich MUKS CUP 2020. Tym razem rywalizowali zawodnicy z kategorii młodzik starszy (2007 r.), a najlepszy okazał się jeden z zespołów wystawionych przez MKS Opolanina Opole Lubelskie.

W turnieju zagrało 10 zespołów. Najpierw rywalizowano w grupach systemem każdy z każdym, a następnie w zależności od zajętego miejsca zagrano o poszczególne turniejowe miejsca.

Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco:

Grupa A

Stok Zakrzówek II – Tęcza Kraśnik 5:0

MKS Opolanin Opole Lub. I - MUKS Kraśnik II 4:0

KSZO Ostrowiec Św. I – Stok Zakrzówek II 1:0

Tęcza Kraśnik – MKS Opolanin I 2:2

MKS Opolanin I – KSZO Ostrowiec I 5:0

MUKS Kraśnik II – Tęcza Kraśnik 0:3

KSZO Ostrowiec I – MUKS Kraśnik II 1:5

STOK Zakrzówek II – MKS Opolanin I 2:1

MUKS Kraśnik II – Stok Zakrzówek II 2:3

Tęcza Kraśnik – KSZO Ostrowiec I 0:2

 

Grupa B

Stok Zakrzówek II – Unia Wilkołaz 5:3

MKS Opolanin II – MUKS Kraśnik I 0:4

KSZO Ostrowiec II – Stok Zakrzówek I 2:4

Unia Wilkołaz – MKS Opolanin II 4:1

MKS Opolanin II – KSZO Ostrowiec II 0:3

MUKS Kraśnik I – Unia Wilkołaz 5:1

KSZO Ostrowiec II – MUKS Kraśnik I 4:0

Stok Zakrzówek I – MKS Opolanin II 5:0

MUKS Kraśnik I – Stok Zakrzówek I 2:2

Unia Wilkołaz – KSZO Ostrowiec II 0:5

 

 

Półfinały

Stok Zakrzówek II – KSZO Ostrowiec II 1:3

Opolanin I – Stok Zakrzówek I 2:1

Mecz o 9. m.

MUKS Kraśnik II – MKS Opolanin II 4:2

Mecz o 7. m.

Tęcza Kraśnik – Unia Wilkołaz 0:1

 

 

Mecz o 5. m.

KSZO Ostrowiec I – MUKS Kraśnik I 1:4

Mecz o 3. m.

Stok Zakrzówek I – Stok Zakrzówek II 1:2

Mecz o 1. m

Opolanin Opole Lub. I – KSZO Ostrowiec Św. II 4:1

 

 

Klasyfikacja końcowa
  1. Opolanin Opole Lub. I

  2. KSZO Ostrowiec Św. II

  3. Stok Zakrzówek II

  4. Stok Zakrzówek I

  5. MUKS Kraśnik I

  6. KSZO Ostrowiec Św. I

  7. Unia Wilkołaz

  8. Tęcza Kraśnik

  9. MUKS Kraśnik II

  10. Opolanin Opole Lub. II

 

 

Nagrody indywidualne

Król strzelców - Szymona Kazimierak (8 goli, Stok Zakrzówek)

Najlepszy bramkarz – Igor Zięba (KSZO Ostrowiec Św, I)

Najlepszy zawodnik – Piotr Strawa (MKS Opolanin Opole Lub. I)

Puchary, medale, statuetki i dyplomy zostały ufundowane przez Miasto Kraśnik, a honorowy patronat nad turniejem sprawował burmistrz Wojciech Wilk.

- Bardzo dziękuję Waldemarowi Wójtowiczowi (MARKET CARREFOUR), Kamilowi Smętkowi (PIEKARNIA BELLA) oraz Hurtowni Mięsa i Wędlin PUBLIMAR za produkty na poczęstunek i wodę dla zawodników. Wielkie dzięki również dla rodziców piłkarzy MUKS KRAŚNIK za pomoc w przygotowaniu poczęstunku oraz Jarka Gąszczyka za pomoc w organizacji i sędziowanie. Na koniec dzięki dla zawodników, trenerów, rodziców i wszystkich obecnych na trybunach za stworzenie pięknego piłkarskiego święta w Kraśniku – podsumowuje trener Daniel Szewc.

 

Nasze zdjęcia z kilku turniejowych meczów możecie obejrzeć tutaj.