Piłkarki rozpoczęły treningi. We wrześniu pierwszy ligowy mecz

Piłka nożna
Czcionka

W tym tygodniu treningi rozpoczęła żeńska drużyna piłkarska Klubu Sportowego Kraśnik. Stowarzyszenie i drużyna, która przyjęła przydomek „Stella”, powstały z inicjatywy pań, a przede wszystkim Magdaleny Badury, które przed kilkoma laty już w piłkę w naszym mieście kopały. Nie bez znaczenie jest w tym względzie przychylność lokalnych władz na czele z burmistrzem Wojciechem Wilkiem, który przyklasnął pomysłowi.

Pierwszy otwarty trening żeńskiej drużyny odbył się w miniony wtorek. Stawiło się na nim ponad 20 dziewcząt, które w Kraśniku chciałyby kontynuować lub rozpocząć swoją piłkarską przygodę. To już spora liczba, a chętnych jest więcej, tylko nie wszystkie mogły na razie pojawić się na zajęciach. Już teraz widać, że jest kilka pań z futbolowym doświadczeniem na których można zbudować solidny trzon zespołu i spora grupa młodych, utalentowanych zawodniczek, które mogą go dopełnić. Nabór cały czas trwa, więc wszystkie chętne panie są na treningach mile widziane.

 

 

Zdjęcie z pierwszego, wtorkowego treningu piłkarek

 

Skąd w ogóle wziął się pomysł na reaktywację kobiecej kopanej?

- Pomysł pojawił się podczas stażu, w trakcie kursu trenerskiego, gdzie spotkałam się z moim trenerem Rafałem Tomiło. Od słowa do słowa pojawiła się propozycja, by reaktywować żeńską piłkę w Kraśniku. Gdy na naszej grupie na Facebooku padła taka propozycja od razu większość dziewcząt, które grało kiedyś w drużynie, wyraziła chęć powrotu do treningów i grania w lidze - powiedziała Magda Badura.

Dziewczęta otrzymały też wsparcie organizacyjne.

- Po tym jak pojawiła się inicjatywa ze strony dziewcząt porozmawialiśmy z trenerem i doszliśmy do wniosku, że warto się w to zaangażować. 22 lipca powołaliśmy w tym celu do życia Klub Sportowy Kraśnik. Cieszymy się ze wsparcia burmistrza Wojciecha Wilka i liczymy, że kobieca piłka nożna będzie się w Kraśniku rozwijała. Zarówno na poziomie seniorskim, jak i juniorskim - powiedział prezes nowego klubu Radosław Ostrowski.

Panie zaczynają regularne treningi. Pojawia się też na nich kilka dziewczynek, które tworzyć będą grupę naborową, a w przyszłości będą mogły zasilić ligowy zespół.

 

Zawodniczki na drugim treningu. foto UM Kraśnik

 

Drużyna już została zgłoszona do III-ligowych rozgrywek. Trenuje pod okiem Rafała Tomiły i Magdaleny Badury. Pierwszy mecz o punkty czeka ją we wrześniu.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, reaktywacja żeńskiej piłki nożnej w Kraśniku nie byłaby możliwa bez pomocy ze strony władz miasta. W czwartek , 1 sierpnia, na treningu zawodniczki odwiedził burmistrz Wojciech Wilk, który zapewnił o wsparciu dla drużyny ze strony samorządu.

 - Ja bardzo się cieszę, że po czterech latach piłka nożna kobieca wraca do naszego miasta. Mam nadzieję, że tym razem na dłużej. Biorąc pod uwagę te lata, gdy dziewczyny grały w piłkę, dwa razy awansowały do II ligi, więc były osiągnięcia, były sukcesy. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem. Uzupełniamy też w mieście tę możliwość trenowania różnych dyscyplin sportu - powiedział burmistrz Wojciech Wilk.

Nasze zdjęcia z wtorkowego otwartego treningu piłkarek możecie zobaczyć tutaj.

 

foto na górze tekstu UM Kraśnik