Damian Szymański zadebiutował w rosyjskiej Priemjer-Liga

Piłka nożna
Czcionka

Gdy pojawiła się informacja, że przenosi się do dalekiej Czeczenii, by grać w 8. drużynie rosyjskiej Priemjer-Liga, część kibiców miała wątpliwości czy to dla niego dobry kierunek. Damian Szymański szybko odnalazł się jednak w Akhmacie Grozny, z dobrej strony pokazał się podczas okresu przygotowawczego, a dzisiaj zadebiutował w ligowym meczu.

Najwyższa piłkarska liga w Rosji w ten weekend wznowiła swoje rozgrywki po zimowej przerwie. W pierwszym meczu rundy rewanżowej nowy klub kraśniczanina Akhmat Grozny na wyjeździe zmierzył się z Rubinem Kazań, a wychowanek MUKS Kraśnik na murawę wybiegł w pierwszym składzie swojej drużyny i rozegrał całe spotkanie.

Jak przyzwyczaił nas już do tego podczas gry na polskich boiskach, był bardzo aktywny, mocno pracował zarówno w defensywie, jak również angażował się w akcje ofensywne. Do pełni radości z ligowego debiutu zabrakło niestety korzystnego wyniku. Spotkanie był bardzo wyrównane, Akhmat miał podczas niego kilka okazji do zdobycia bramek, ale to gospodarze w doliczonym czasie gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i Rubin wygrał 1:0.


Zobacz też:
Szymański nominowany do tytułu Odkrycie Roku 2018 w plebiscycie tygodnika Piłka Nożna
Damian Szymański podpisał kontrakt z Akhmatem Grozny


Na następnej kolejce Priemjer-Liga Akhmat w poniedziałek 11 marca będzie podejmował FK Ural.