1/8 Pucharu Polski: Puszcza Marcela Kotwicy lepsza od Wisły Damiana Szymańskiego

Piłka nożna
Czcionka

Wczesnym popołudniem odbył się dzisiaj zapowiadany przez nas „kraśnicki” pojedynek w piłkarskim Pucharze Polski. I ligowa Puszcza Niepołomice, w której gra Marcel Kotwica, podejmowała ekstraklasową Wisłę Płock, której zawodnikiem jest Damian Szymański. Obaj kraśniczanie zagrali w podstawowych składach swoich zespołów, ale to Kotwica murawę opuszczał w zdecydowanie lepszym humorze.

Nafciarze przyjechali do Małopolski nie tylko po to, by walczyć o awans do kolejnego etapu Pucharu Polski, ale także, by odbudować się po fatalnej ligowej porażce z Górnikiem Zabrze. To płocczanie byli faworytem tego pojedynku, ale jak się okazało naprzeciw nich stanął bardzo dobrze zorganizowany i grający niezwykle ambitnie team z Niepołomic.

 

 

Gospodarze wyglądali na boisku zdecydowanie lepiej i stworzyli sobie o wiele więcej bramkowych sytuacji. Trzy z nich zamienili na bramki (strzelili je Marcin Orłowski, Łukasz Szczepaniak i Hubert Tomalski), a ich dorobek mógł być zdecydowanie większy. Goście jeśli stwarzali zagrożenie, to przede wszystkim po stałych fragmentach gry i tylko raz udało im się trafić do siatki Puszczy (gol Patryka Stępińskiego). Popełnili za to mnóstwo „wielbłądów” w obronie co, jak już wspomnieliśmy, piłkarze z Niepołomic kilka razy wykorzystali.

 

 

Jeśli chodzi o kraśnickich bohaterów tego spotkania, to obaj wychowankowie MUKS-u Kraśnik pokazali się z dobrej strony. Damian Szymański angażował się w obronie, starał się inicjować akcje ofensywne, próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy Miłosza Mleczko między innymi uderzeniem z woleja (strzał został zablokowany) i asystował przy bramce zdobytej przez Patryka Stępińskiego. Dużo serca na boisku zostawił też Marcel Kotwica. To od jego przechwytu zaczęła się między innymi akcja, po której prowadzenie dał Puszczy gol zdobyty przez Marcina Orłowskiego.

Mecz zakończył się zwycięstwem Puszczy Niepołomice 3:1 i to Marcel Kotwica ze swoją drużyną zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski.

 

 

Przypominamy, że obu piłkarzy, Marcela i Damiana, będzie można spotkań podczas Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę, który odbędzie się 23 grudnia w Kraśniku.

 

zdjęcia Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.