Wygrana na początek ligi. Stal Kraśnik – Avia Świdnik 2:0

Udany początek rozgrywek III ligi zaliczyli wczoraj (11.08.2018 r.) piłkarze Stali Kraśnik. Podopieczni trenera Jarosława Pacholarza wygrali przed własną publicznością z Avią Świdnik.

Na początku spotkania lepiej prezentowali się goście, ale na szczęście ich ataki rozsypywały się zanim tak naprawdę stworzyli zagrożenie dla bramki strzeżonej przez Sebastiana Ciołka. A nim minął kwadrans gry to gospodarze cieszyli się z prowadzenia i to dwubramkowego.

W 12. minucie spotkania gola na 1:0 strzelił Filip Drozd wykorzystując dokładne dośrodkowanie byłego piłkarza Avii Adama Nowaka. Po 2 minutach było już 2:0. W polu karnym sfaulowany został Jakub Gajewski, a rzut karny na bramkę zamienił Rafał Król. Bliski podwyższenia wyniku w 27. minucie był jeszcze Arkadiusz Maj, ale jego strzał głową był minimalnie niecelny.

Świdniczanie nie zamierzali odpuszczać i dążyli do odrobienia strat. Ich strzały były jednak niecelne, bądź na posterunku był Ciołek.

W drugiej odsłonie spotkania Stal skupiła się na defensywie i szukała kolejnych bramkowych okazji w kontratakach. Po strzale Damiana Pietronia z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki bramki gości. Avia usiłowała odwrócić losy spotkania, ale nie potrafiła znaleźć sposobu na pokonanie kraśnickiej defensywy i golkipera.

Więcej goli już nie padło i pierwsze trzecioligowe zwycięstwo Stali w sezonie 2018/2019 stało się faktem.

Stal Kraśnik - Avia Świdnik 2:0

Stal Kraśnik: Sebastian Ciołek - Jakub Gajewski, Łukasz Mazurek, Damian Pietroń, Marcin Świech, Adam Nowak (84' Bartłomiej Gąska), Anton Lutsyk, Jakub Czelej ('65 Daniel Szewc), Rafał Król, Filip Drozd (90' Damian Kędra), Arkadiusz Maj (86' Michał Wawryszczuk).
Ponadto na ławce: Jakub Zolech, Ernest Skrzyński

***

Kolejny mecz kraśniczanie zagrają już w środę 15. sierpnia. Czeka ich daleki wyjazd do Oświęcimia, gdzie zmierzą się z tamtejszą Sołą.