Wygrana w ostatnim sparingu przed ligą. Wisła Sandomierz - Stal Kraśnik 0:2

Piłka nożna
Czcionka

Minionej soboty (4 sierpnia) swój ostatni sparingowy pojedynek przed rozpoczęciem trzecioligowych rozgrywek zagrała Stal Kraśnik. Tym razem rywalem żółto-niebieskich była dobrze znana trenerowi Jarosławowi Pacholarzowi Wisła Sandomierz.

Początek meczu, który odbył się w Sandomierzu, należał do gospodarzy. Wiślacy stworzyli sobie kilka groźnych akcji, które mogły zakończyć się bramkami, ale dobrze spisywała się nasza defensywa.

Po pół godzinie gry coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Kraśnika, a jedna z ich akcji zakończyła się bramką. Rozpoczął ją Adam Nowak, który dobrze zgrał do Rafała Króla, a ten popędził w stronę bramki rywali i pokonał bramkarza Wisły.

Po przerwie i dokonaniu wielu zmian przez obu trenerów nieco lepiej prezentowała się Stal. Efektem była druga bramka zdobyta w 64. minucie przez kraśnickich piłkarzy, a konkretnie Rafała Króla. Najlepszy strzelec minionego sezonu w lubelskiej IV lidze umieścił piłkę w siatce po tym, jak sandomierski bramkarz wybił mocny strzał Arkadiusza Adamczuka.

 

 

Zanim jednak do tego doszło rzut karny miała Wisła. Decyzja arbitra o jego podyktowaniu budziła jednak wiele kontrowersji, dlatego Kacper Piechniak uderzył piłkę tak, by kraśnicki bramkarz nie miał problemu z jej obroną.

 

Wisła Sandomierz - Stal Kraśnik 0:2

Stal Kraśnik: Sebastian Ciołek – Damian Pietroń, Łukasz Mazurek, Jakub Gajewski, Michał Wawryszczuk, Rafał Król, Marcin Świech, Adam Nowak, Misiak, Arkadiusz Maj, Jakub Czelej.

Zagrali również: Alessandro Magini, Arkadiusz Adamczuk, Bartek Gąska, Anton Lutsyk, Dawid Karczewski, Daniel Kędra.

***

Za niespełna tydzień już pierwszy ligowy sprawdzian. Na inaugurację sezonu 2018/2019 w 4 grupie III ligi w sobotę 11 sierpnia Stal Kraśnik podejmować będzie Avię Świdnik. Mecz odbędzie się o godz. 17:00.

 

Info za www.stalkrasnik.pl, foto Jacek Nowoświatłowski