Łada pokonana, Stal Kraśnik z tytułem Mistrza IV ligi i awansem do III ligi. Foto

Przed dzisiejszym meczem (19 maja 2018) informowaliśmy, że jeśli kraśnicka Stal pokona Ładę Biłgoraj, to z racji przewagi jaką wypracowała sobie nad wiceliderem Hetmanem Zamość, już na 4 kolejki przed zakończeniem sezonu będzie mogła cieszyć się z tytułu mistrzowskiego i awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Ten właśnie scenariusz podopieczni trenera Daniela Szewca wykonali.

Wynik spotkania w 12. minucie otworzył najlepszy strzelec IV ligi Rafał Król. W pole karne gości z lewej strony wpadł Filip Drozd i zagrał piłkę wzdłuż bramki. Do tej dopadł Rafał Król, przepchnął dwóch rywali i precyzyjnie skierował piłkę do siatki gości.

Łada starała się kontratakować i wyprowadziła kilka groźnych akcji, ale na posterunku stał nasz golkiper Sebastian Ciołek lub w porę interweniowali obrońcy.

Gospodarze nie próżnowali też w ofensywie. Okazje do podwyższenia wyniku mieli m.in. Czelej i Maj, ale w 37. minucie zrobił to Filip Drozd.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Przez większość czasu przeważali podopieczni trenera Daniela Szewca i udowodnili to po raz kolejny w 63. minucie. Gola po ładnej akcji zdobył Arkadiusz Maj. Wynik meczu na 4:0 chwilę przed ostatnim gwizdkiem ustalił Grzegorz Leziak.

Stal Kraśnik - Łada 1945 Biłgoraj 4:0

Stal Kraśnik: Sebastian Ciołek – Grzegorz Leziak (90' Jakub Woźniak), Damian Pietroń, Jakub Gajewski, Ernest Skrzyński, Jakub Czelej (68' Damian Kędra), Daniel Szewc (86' Adam Orzeł), Anton Lutsyk (48' Piotr Chomczyk), Rafał Król, Filip Drozd, Arkadiusz Maj

Zdjęcia z sobotniego meczu do obejrzenia w naszej fotogalerii.

***

Kraśniczanie mają do rozegrania jeszcze 4 mecze w tym sezonie, najbliższy 26 maja na wyjeździe z MKS Ryki, ale pojadą na nie już w roli mistrza lubelskiej IV ligi.