Stal wygrała z Eko Różanką. Daniel Szewc chce zrezygnować z funkcji trenera

Wczoraj (16 maja) kraśnicka Stal odrabiała ligowe zaległości. Na wyjeździe zmierzyła się z Eko Różanką. Kraśniczanie zgodnie z planem mecz wysoko wygrali. Po spotkaniu oświadczenie dotyczące swojej przyszłości na funkcji trenera drużyny wydał Daniel Szewc.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, bo już w 2. minucie spotkania za sprawą Oleksandra Sztybela wyszli na prowadzenie. W dalszej części meczu na boisku rządziła i dzieliła już jednak tylko drużyna przyjezdnych. Do wyrównania w 18. minucie doprowadził Filip Drozd. Przed przerwą golkiper gospodarzy jeszcze czterokrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Kolejne bramki, po dwie, zdobyli Daniel Kędra i Rafał Król.

Po wznowieniu gry po raz kolejny chwilę nieuwagi stalowców wykorzystali gospodarze. Gola na 2:5 w 47. minucie strzelił Aleksander Wieliczuk, ale później do bramki trafiali już tylko piłkarze z Kraśnika. Na listę strzelców po raz drugi wpisał się Drozd, a wynik spotkania ustalił Daniel Szewc.

EKO Różanka - Stal Kraśnik 2:7

Stal Kraśnik: Sebastian Ciołek - Jakub Gajewski (64' Daniel Szewc), Damian Pietroń, Adam Orzeł (46' Grzegorz Leziak), Anton Lutsyk (60' Paweł Fornal), Daniel Kędra, Ernest Skrzyński (46' Marcin Wojtaszek), Jakub Czelej (87' Jakub Woźniak), Rafał Król, Filip Drozd, Arkadiusz Maj.

***

Po spotkaniu, za pośrednictwem facebookowego profilu Stali, oświadczenie o swojej przyszłości w roli trenera wydał Daniel Szewc. Szewc uważa, że na III ligowym froncie funkcję trenera drużyny powinien sprawować ktoś inny.

- Myślę, że nikt nas już nie powstrzyma i zajmiemy w pełni zasłużone pierwsze miejsce w tabeli, które da nam awans na wyższy szczebel rozgrywek. W związku z tym chciałbym poinformować, że po zakończonym sezonie przestanę pełnić funkcję pierwszego trenera FKS Stal Kraśnik. W IV lidze są dużo niższe wymagania i spokojnie sobie poradziłem, natomiast uważam, że na poziomie III ligi grający trener się po prostu nie sprawdzi. Mając na uwadze dobro i rozwój drużyny jest to jedyne właściwe rozwiązanie. Na tyle ile mi zdrowie pozwoli chce jeszcze pobiegać za piłką i cieszyć się grą. Przekazuję tą wiadomość dość wcześnie, ponieważ chce żeby zarząd odpowiednio się do tego przygotował i być może już zaczął rozmowy z potencjalnym kandydatem – czytamy w oświadczeniu Daniela Szewca.

***

Kraśniczanie mają obecnie na swoim koncie 63. punkty, o 14 punktów więcej od wicelidera z Zamościa. Do zakończenia rozgrywek zostało jedynie 5 kolejek, więc do tytułu mistrzowskiego IV ligi kraśniczanom brakuje już tylko 2 punktów.

Kolejne spotkanie Stal zagra w najbliższą sobotę (19 maja). Na własnym terenie podejmować będzie Ładę Biłgoraj. Początek spotkania o godz. 17:30