Wracają rozgrywki Lotto Ekstraklasy. Szymański kapitanem Wisły Płock

Piłka nożna
Czcionka

Już dzisiaj (9 lutego) rozgrywki wznawia piłkarska Lotto Ekstraklasa. Do walki o punkty wraca więc też, i to w roli kapitana Wisły Płock, kraśniczanin Damian Szymański. Jego zespół zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

Przypomnijmy, że „Szycha” rundę jesienną sezonu 2017/2018 spędził właśnie w Wiśle Płock, do której przeniósł się z Jagiellonii Białystok. Kraśniczanin, wychowanek MUKS Kraśnik i Stali Kraśnik, szybko zdobył zaufanie trenera Jerzego Brzeczka i stał się podstawowym zawodnikiem drużyny nafciarzy. Jesienią zagrał w 14 meczach, strzelił 3 gole i miał asystę.

 

Skład Wisły na mecz z Górnikiem

 

Jego dobra postawa zaowocowała nie tylko dobrymi opiniami na rynku krajowym, ale pojawiło się także zainteresowanie Damianem ze strony zagranicznych klubów. Kraśniczanin został jednak w Wiśle, wraz z kolegami przygotowywał się do piłkarskiej wiosny, i będzie walczył o jak najwyższą lokatę na koniec rozgrywek.

Na razie płocczanie są na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Do grupy mistrzowskiej, która pozostanie w ekstraklasie będzie miała zagwarantowane, tracą 1 punkt. Po 31 oczek mają Wisła Kraków, Korona Kielce i ostatni sparingpartner wiślaków – Arka Gdynia. Tabeli z dorobkiem 38 punktów przewodzi Legia Warszawa.

Mecz Wisła Płock - Górnikiem Zabrze dzisiaj o godzinie 18:00. Transmisja meczu na kanale Eurosport 1. 

 

Foto na górze tekstu Michał Łada/Wisła Płock. grafika Wisła Płock