• Appia

Stal rozbiła w sparingu trzecioligowca. Avia Świdnik – Stal Kraśnik 0:5

Już przed tygodniem w sparingu z Alitem Ożarów kraśniczanie pokazali, że przerwa zimowa im nie przeszkodziła, a forma już na początku okresu przygotowawczego do piłkarskiej wiosny jest dość wysoka. Dzisiaj podopieczni trenera Daniela Szewca to potwierdzili pokonując wysoko III-ligową Avie Świdnik.

Stal od samego początku przeważała i szybko udokumentowała to bramką. W 6. minucie strzelił ją Ernest Skrzyński. Jeszcze w pierwszej połowie stalowcy zaliczyli trzy kolejne trafienia. W 35. minucie podanie od Antona Lutsyka na gola zamienił Filip Drozd, a chwile później na 0:3 podwyższył Rafał Król wykorzystując podanie od Szewca. Król jeszcze przed przerwą dołożył kolejnego gola wykorzystując rzut karny.

W drugiej połowie meczu kilka sytuacji bramkowych mieli gospodarze, ale nie zdołali ich wykorzystać. Stal dołożyła za to jeszcze jedno trafienie. Wynik spotkania na 0:5 ustalił Lutsyk.

Avia Świdnik - Stal Kraśnik 0:5

bramka: Rafał Król x 2, Ernest Skrzyński, Filip Drozd, Anton Lutsyk

Skład Stali Kraśnik: Sebastian Ciołek – Jakub Gajewski, Albert Pluder, Adam Orzeł, Damian Pietroń, Ernest Skrzyński, Daniel Szewc, Mateusz Matysiak, Rrafał Król, Anton Lutsyk, Filip Drozd,

Ponadto zagrali: Grzegorz Leziak, Cezary Andruszak i 2 zawodnicy testowani.

Na zdjęciu Ernest Skrzyński, który w obu dotychczasowych meczach sparingowych Stali strzelił bramki