Piłkarska wiosna nabiera coraz większego rozpędu. W miniony weekend rywalizowano już na wszystkich poziomach rozgrywkowych. W wyjazdowym meczu kraśnicka Stal nie sprostała rezerwom, ale z racji przerwy w ekstraklasie naszpikowanym zawodnikami pierwszego zespołu, Górnika Łęczna. W drugiej wiosennej kolejce okręgówki Stok Zakrzówek wygrał, a Unia Wilkołaz i Płomień Trzydnik przegrały swoje mecze. W meczu na szczycie A klasy Orzeł Urzędów pokonał LKS Stróżę i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. W B klasie falstart zaliczyła Wisła Annopol, natomiast ULKS Dzierzkowice i Perła Rudnik dopisały do swoich dorobków po 3 punkty. Wyniki meczów i sytuacja w tabelach poniżej.

Przed tygodniem kiepsko rozpoczęli rundę rewanżowa lubelskiej IV ligi przegrywając w Werbkowicach. Dzisiaj, przed własną publicznością, piłkarze Stali Kraśnik odnieśli pierwsze wiosenne zwycięstwo. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie meczu. Kibice zobaczyli podczas niej aż 5 bramek, kilka żółtych i dwie czerwone kartki.

Derby podobno rządzą się swoimi prawami, ale dzisiaj wyraźnie było widać różnicę dwóch klas rozgrywkowych między obiema drużynami. Mimo że zagrali tylko 2 x 30 minut, to kibice oglądający spotkanie zobaczyli aż 8 bramek. Wszystkie padły łupem piłkarzy Stali Kraśnik.

W ostatnich sparingach podczas okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną rozgrywek kraśnicka Stal pokazała się z dobrej strony. Podopieczni trenera Daniela Szewca wyjeżdżając na niedzielny mecz do Werbkowic rywala nie lekceważyli, ale mieli nadzieję, że w pierwszym ligowym starciu w tym roku zainkasują 3 punkty. Niestety stało się inaczej.

Przed tygodniem (w piątek 3 marca) uczniowie kraśnickiej Szkoły Podstawowej nr 5, będący jednocześnie zawodnikami MUKS Kraśnik, wzięli udział w wycieczce do Kielc. Czekało tam na nich sporo piłkarskich atrakcji. Najpierw sami mieli okazję zaprezentować się na boisku, a później asystowali ekstraklasowym piłkarzom wychodzącym na mecz oraz oglądali starcie Korony Kielce i Górnika Łęczna.

Piłkarze Stali Kraśnik, którzy już w sobotę zagrają pierwszy ligowy mecz tej wiosny, nie mieli zbyt wielu okazji, by w okresie przygotowawczym grać na naturalnej murawie. Jedyną jak na razie był ubiegłotygodniowy mecz z Tomasovią. Dzisiaj będzie druga. Podopieczni trenera Daniela Szewca zmierzą się z Tęczą Kraśnik, a dodatkową atrakcją będzie to, że spotkanie zostanie rozegrane przy sztucznym oświetleniu.