Do pierwszego meczu o ligowe punkty pozostał prawie miesiąc, więc czasu na doszlifowanie formy jeszcze trochę jest, ale i do poprawy jest sporo. Przed tygodniem kraśnicka Stal wygrała co prawda z czwartoligowcem z województwa świętokrzyskiego - Alitem Ożarów, ale minionej soboty wysoko uległa liderującej świętokrzyskiej IV lidze Wiśle Sandomierz.

W drugiej połowie stycznia w Warszawie na Łazienkowskiej, czyli w siedzibie Legii Warszawa, gościli przedstawiciele Stali Kraśnik, m.in. prezes klubu Dariusz Buczkowski. Udało się nawiązać współpracę, której efektem ma być utworzenie w naszym mieście piłkarskiego przedszkola pod patronatem stołecznego klubu.

Pierwsze informacje ze Stali Kraśnik sprzed okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną i tuż po jego rozpoczęciu zbyt optymistyczne nie były. Nowych pracodawców znalazło sobie kilku podstawowych zawodników drużyny prowadzonej przez trenera Daniela Szewca, w tym najlepszy strzelec IV ligi Filip Drozd. Z klubu napływają jednak coraz lepsze informacje. Możliwe, że po 10 latach w barwach Stali ponownie zagra Rafał Król.

Ferie zimowe to dla nich przerwa od nauki, ale nie od treningów. Najmłodsi piłkarze kraśnickiego MUKS-u cały czas pilnie szlifują swoje umiejętności. Dzisiaj mieli okazję do sprawdzenia jakie zrobili postępy. Piłkarski turniej zorganizowali dla nich trenerzy Michał Zimowski i Dariusz Matysiak.

Koniec starego i początek nowego roku to bardzo dobry czas żeby z jednej strony zrobić małe podsumowanie tego co się wydarzyło, a z drugiej zastanowić się nad planami na przyszłość. My namówiliśmy na to kraśniczanina Damiana Szymańskiego - wychowanka MUKS-u i Stali Kraśnik, a obecnie piłkarza Jagiellonii Białystok, która lideruje w Lotto Ekstraklasie.

Więcej artykułów…