W niedzielę 8 grudnia w Wilkołazie odbył się V Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Hubex Cup zorganizowany przez Akademię Footbolisty z Głuska. Jedyną drużyną z naszego terenu, która wzięła w nim udział, był zespół MUKS-u Kraśnik z rocznika 2009. Podopiecznym trenera Dariusza Matysiaka do strefy medalowej przebić się nie udało, ale pokazali się z dobrej strony.

Polski Związek Piłki Nożnej realizuje innowacyjny projekt mający na celu podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całego kraju. By do niego przystąpić i otrzymać odpowiedni certyfikat (złotą, srebrną lub brązową gwiazdkę w zależności od poziomu przygotowania klubu) trzeba spełnić ściśle określone wymagania. Z naszego miasta do weryfikacji przystąpił, i co ważne pozytywnie przeszedł ocenę, jedynie kraśnicki Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy. MUKS uzyskał srebrną gwiazdkę.

Długo zapowiadało się, że liczba przegranych z rzędu Stali Kraśnik w niedzielę 3 listopada wydłuży się do 3, bo KSZO Ostrowiec Świętokrzyski prowadziło do 90. minuty, ale kraśniczanie pokazali, że gra się go końca. Remis uratowali do spółki Jakub Gajewski, który asystował, i Rafał Król, który perfekcyjne podanie równie dobrze wykończył.

Ubiegłoroczne zwody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony zawodników, jak i kibiców. Skorzystały na tym też dzieciaki z kraśnickiego Domu Dziecka, bo impreza miała charakter charytatywny. Organizatorzy liczą, że podobnie będzie też podczas II Turnieju Charytatywnego w Siatkonogę.

Więcej artykułów…