Przez miesiąc można było głosować, a tym samym decydować, kto otrzyma miano Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Kraśnickiego 2016 roku w plebiscycie Złota Piątka Kraśnickiego Sportu organizowanym przez kraśnickie Starostwo Powiatowe i naszą redakcję. Tytuł ten trafił do przedstawiciela sportów walki, pięściarza Oskara Mikołajczaka z klubu PKS Za Bramą.

Do pierwszego meczu o ligowe punkty pozostał prawie miesiąc, więc czasu na doszlifowanie formy jeszcze trochę jest, ale i do poprawy jest sporo. Przed tygodniem kraśnicka Stal wygrała co prawda z czwartoligowcem z województwa świętokrzyskiego - Alitem Ożarów, ale minionej soboty wysoko uległa liderującej świętokrzyskiej IV lidze Wiśle Sandomierz.

 W niedzielę (12 lutego) w bardzo dobrym stylu rozgrywki w ramach Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Piłce Siatkowej sezonu 2016/2017 zakończył zespół kadetów MKS przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku. Nasi młodzi siatkarze wygrywając ostatni mecz z TPS Lublin 3:2 (25:23, 21:25, 19:25, 25:18, 15:7) zapewnili sobie tytuł wicemistrzów województwa, a także awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

W dniach 11 - 12 lutego na pływalni Aqua Lublin odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie – Memoriał Henryka Kosakowskiego. To impreza rozgrywana niemal nieprzerwanie od 1972 roku upamiętniające postać pierwszego Prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego. zaprezentowali się na niej też pływacy z Kraśnika.

To chyba tak jest, że na najlepsze drużyny bardziej się mobilizujemy i chcemy się pokazać z jak najlepszej strony – mówił po meczu z liderem III ligi kapitan MKS-u Michał Bednara. Niewiele zabrakło, by kraśniczanie urwali Tempu Chełm co najmniej jeden punkt.

Po dwóch latach przerwy do Kraśnika wracają mieszane sztuki walki. Jednym z "gladiatorów", którzy zmierzą się w klatce w ramach 11. Gali MMA Thunderstrike Fight League, będzie kraśniczanin, wychowanek sekcji zapasów Suples Kraśnik, a obecnie reprezentant krakowskiej Szkoły Walki Drwala, Sebastian Kotwica (8-2). Impreza odbędzie się 1 kwietnia.

Więcej artykułów…