Jak wspominaliśmy w artykule dotyczącym zakończenia rozgrywek III ligi, decyzja o tym kto wywalczył awans do II ligi wzbudziła sporo kontrowersji. Sprawą zajął się wczoraj w końcu PZPN i pogodził, jeśli tak to można nazwać, obie strony. Tymczasem Stal Kraśnik wróciła w tym tygodniu do grupowych treningów.

Dzisiaj wchodzi w życie kolejny etap łagodzenia zakazów, które wprowadzone zostały w związku z pandemią koronawirusa. Dotyczy to między innymi udostępniania obiektów sportowych. Nie ma jednak na razie mowy o ponownym otwarciu pływalni. O sytuacji pływaków w dobie koronawirusa rozmawiamy z Grzegorzem Mazurkiem, prezesem Lubelskiego Związku Pływackiego i trenerem UKP „Fala” Kraśnik.

Na boiskach normalnie grać jeszcze nie można i wiele wskazuje na to, że trzecioligowcy w tym sezonie już na nich o punkty nie powalczą. Zmierzą się za to w wirtualnej przestrzeni. W I Pucharze Marszałka FIFA 20 "Lubelskie 2020" w e-piłce nożnej na konsoli Xbox udział weźmie między innymi reprezentant Stali Kraśnik.

Podczas wczorajszego posiedzenia Zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020 w grupie 4. III ligi w związku ze stanem epidemiologicznym. Najważniejsze rozstrzygnięcia to brak spadków do IV ligi i awans Motoru Lublin do II ligi. Stal pozostaje więc w III ligowej stawce, ale w klubie już rozpoczęły się spore zmiany.

Zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br. rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane. To oznacza, że spośród drużyn seniorskich z Powiatu Kraśnickiego już teraz z awansów do wyższych klas rozgrywkowych cieszyć się mogą Orzeł Urzędów i GKS Gościeradów.

Więcej artykułów…