W dniach 25-26 marca na pływalni Aqua Lublin odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat w Pływaniu– I runda. W zawodach wystartowało przeszło 130 zawodników z 20 klubów Lubelszczyzny. Było wśród nich 9 zawodników UKP „Fala” Kraśnik (troje 12-latków i sześcioro 13-latków). W związku z duża konkurencją w klasyfikacji drużynowej ciężko było zająć wysokie lokaty, ale w startach indywidualnych nasi pływacy spisali się całkiem dobrze.

 W piątek 23 marca w Chełmie odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce siatkowej chłopców. Podopieczni trenera Mieczysława Biernackiego, siatkarze z kraśnickiego Publicznego Gimnazjum nr 1, w finale turnieju w tie breaku pokonali Gimnazjum nr 1 ze Świdnika (23:25, 25:18, 15:9) i tym samym zdobyli mistrzostwo województwa.

 Piłkarska wiosna nabiera coraz większego rozpędu. W miniony weekend rywalizowano już na wszystkich poziomach rozgrywkowych. W wyjazdowym meczu kraśnicka Stal nie sprostała rezerwom, ale z racji przerwy w ekstraklasie naszpikowanym zawodnikami pierwszego zespołu, Górnika Łęczna. W drugiej wiosennej kolejce okręgówki Stok Zakrzówek wygrał, a Unia Wilkołaz i Płomień Trzydnik przegrały swoje mecze. W meczu na szczycie A klasy Orzeł Urzędów pokonał LKS Stróżę i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. W B klasie falstart zaliczyła Wisła Annopol, natomiast ULKS Dzierzkowice i Perła Rudnik dopisały do swoich dorobków po 3 punkty. Wyniki meczów i sytuacja w tabelach poniżej.

Już za tydzień, 1 kwietnia, zapowiadana przez nas od pewnego czasu kraśnicka gala mieszanych sztuk walki Thunderstrike Fight League 11. Najwięcej emocji publiczności zgromadzonej w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku dostarczy z pewnością pojedynek z udziałem kraśniczanina Sebastiana Kotwicy. Zobaczcie wideo zapowiedź jego starcia z Brazylijczykiem Guilherme Cadeną Martinsem.

Więcej artykułów…