Kraśnik. Remont szpitalnego bloku operacyjnego na półmetku

Czcionka

blok_operacyjny_-_remontIMG_0558Firma zajmująca się tą inwestycją wykonała już wszystkie instalacje, w tym elektryczną, kanalizacyjną oraz centralnego ogrzewania. Na podłogach są już nowe wylewki, a ściany w na nowo rozmieszczonych pomieszczeniach, w tym w trzech salach operacyjnych są już wytynkowane. Do wykonania zostały tylko prace wykończeniowe. Zatem tak można określić trwający od kilku miesięcy remont szpitalnego skrzydła na II piętrze głównego budynku Szpitala Powiatowego w Kraśniku, gdzie powstaje nowoczesny trakt operacyjny. 

Potwierdza to Marek Kos, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kraśniku: Prace remontowe przebiegają zgodnie z wcześniej zaplanowanym harmonogramem. W tej chwili na nowo wykonane mamy już wszystkie instalacje. Porobione są także nowe wylewki na podłodze, ściany również są już wytynkowane. Także do zrobienia pozostają już tylko prace takie jak: malowanie, glazura, terakota oraz meble i sprzęt, czyli prace mające charakter bardziej wykończeniowy.

Przypominamy, że modernizacja bloku operacyjnego wraz z jej rozliczeniem ma zostać zakończona jeszcze w tym roku. Zadanie zaś stało się możliwe dzięki pozyskanej przez dyrekcję szpitala blisko 5 milionowej dotacji z fundusblok_operacyjny_-fachowcyIMG_0560zy unijnych.

Inwestycja ma wpłynąć na poprawę m. in. jakości świadczonych usług, zwiększenia wydajności pracy szpitalnego personelu, skrócenia czasu oczekiwania pacjentów na operacje i zabiegi oraz poprawę komfortu pacjentów i szybszej ich rekonwalescencji. Toteż dyrekcja szpitala zapewnia, że jeśli tylko remont bloku zostanie zakończony, a wszystkie upoważnione organy dokonają jego odbioru, pracę na nim rozpoczną lekarze.

Marek Kos, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kraśniku: Wydaje mi się, że termin, jaki lubelska firma ma na wykonanie wszystkich prac (30 października) jest bardzo realny.  Być może, że nastąpi drobny poślizg, ale może on być związany głównie z koniecznymi odbiorami bloku operacyjnego, których dokonać muszą m. in. straż pożarna, czy sanepid.

A jak będzie wyglądał zmodernizowany trakt operacyjny?

Całkowicie zmieniony zmianie dotychczasowy układu pomieszczeń w celu utworzenia trzech noblok_operacyjny_-pmetek_remontuIMG_0561wych sal operacyjnych w pełni dostosowanych do obecnie obowiązujących wymagań dla tego typu obiektów. Każda z sal operacyjnych będzie dostosowana do innego charakteru zabiegów tzn. jedna przeznaczona będzie pod potrzeby ginekologii, druga ? chirurgii, zaś trzeci- ortopedii. Dodatkowo wszystkie trzy sale wyposażone zostaną w odpowiedni sprzęt w tym m. in. kolumny anestezjologiczne, urządzenia do znieczulenia, lampy operacyjne, respiratory, czy defibrylatory.

Obecnie w szpitalu trwa także wymiana przestarzałej szpitalnej windy. Zadanie to zostało także zaplanowane w ramach prac związanych z modernizacją bloku operacyjnego. Więcej na temat wymiany szpitalnego dźwigu można wyczytać z aktualnego wydania Gazety Powiatowej Głos, którą jeszcze w tym tygodniu można nabyć m. in. w salonikach prasowych na terenie naszego miasta.