Ogłoszenie

"Rzeka" – Pawkin wraca z nowym singlem i szykuje drugą płytę

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po krótkiej przerwie w działalności kraśnicko-lubelski zespół Pawkin wrócił do studia i przygotowuje nowy materiał. Efektem tej pracy ma być druga płyta, a jej pierwszą zapowiedzią jest singiel pod tytułem „Rzeka”. Piosenka i przygotowany do niej teledysk przed kilkoma dniami miały premierę.

Muzycznie piosenka utrzymana jest w rockowym, gitarowym brzmieniu. Za kompozycje odpowiada Piotr Koszałka. Poruszający tekst to z kolei dzieło wokalisty Andrzeja Pawki. Piosenka już zbiera dobre recenzje nie tylko wśród fanów grupy, ale zauważona została także w mediach. Jest spora szansa, że coraz częściej będzie można ja usłyszeć w regionalnych i ogólnopolskich rozgłośniach radiowych.

- „Rzeka” jest piosenką rozpoczynającą w naszych zamiarach prezentację kolejnych singli. Mają doprowadzić do wydania nowej płyty. Gotowych piosenek zarejestrowanych mamy już 5 i pracujemy nad kolejnymi. Kompozycji nam nie brakuje – przekonuje Ireneusz Muszyński, perkusista i menadżer zespołu.

Zespół Pawkin istnieje od listopada 2011 roku, ale jego początki sięgają roku 2006, kiedy to nagrany został singiel „Blues mieszka w Polsce”. Grupa wydała do tej pory 7 singli oraz teledysków. „Zaufaj Mi Jeszcze Raz”, „To Co Chcesz Usłyszeć”, „Pomóż Mi”, „To Jest Miłość” oraz „Nas Już Nie Ma” pochodzą z płyty „Taka jak Ty”, wydanej 8 marca 2014 roku. „Chłodny Wiatr” oraz „Dobrego Dnia” to piosenki, które ukazały się z kolei w 2017 roku na maxi-singlu „Dobrego dnia”. Większy rozgłos „Pawkin” zawdzięcza między innymi dzięki dotarciu do półfinału V edycji programu MUST BE THE MUSIC, który emitowała telewizja Polsat.

Zespół tworzą: Andrzej Pawka – wokal, Maciej Płokita -gitara, Piotr Koszałka – gitara , Wojciech Zwoliński – bas, Ireneusz Muszyński – perkusja.

Zachęcamy do posłuchania i obejrzenia teledysku przygotowanego do singla „Rzeka”.

 

Najnowsze ogłoszenia