Ogłoszenie

Kraśnicki tancerz doceniony przez władze województwa

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W środę 8 grudnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się konferencja, której tematem były Nagrody Kulturalne Województwa Lubelskiego. Jedną z nagród odebrał Paweł Mazur, kraśniczanin, tancerz, choreograf, instruktor, producent od lat związany głównie z hiphopowym środowiskiem tanecznym.

Na ten moment województwo przyznało 58 takich nagród. Jedną z nich niedawno odebrał właśnie Paweł Pitzo Mazur (na zdjęciu głównym w środku).

- Jestem wciąż związany z tańcem. Cieszę się że są kolejne pokolenia moich uczniów, którzy mają swoich uczniów, a ci swoich. Skoro jestem tutaj, to znaczy, że wszystko jest na swoim miejscu. Cieszę się, że odbieram tę nagrodę, bo to dla mnie motywacja i zaszczyt. Cieszę się że moja dyscyplina jest doceniana - mówił podczas konferencji prasowej kraśnicki tancerz.

Samorząd reprezentował wicemarszałek Michał Mulawa.

- Nagrody kulturalne województwa lubelskiego mają bardzo prestiżowy charakter, to ukłon w stronę wszystkich osób, które upowszechniają kulturę i sławią nasz region w Polsce oraz poza jej granicami - powiedział wicemarszałek.

W tym roku Zarząd Województwa Lubelskiego zwiększył budżet na ten cel o 97 tysięcy złotych, do łącznej kwoty 168 tysięcy złotych.

Nagrody mogą być indywidualne lub zbiorowe. Te indywidualne przyznawane są - w formie nagród finansowych - wyłącznie osobom fizycznym. Nagrody zbiorowe przyznawane są - w formie nagród rzeczowych - wyłącznie osobom prawnym oraz innym podmiotom, w tym zespołom i jednostkom organizacyjnym.

Wniosek o Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego można złożyć w jednej z kategorii: w dziedzinie twórczości artystycznej, za popularyzację i upowszechnianie kultury, za ochronę dóbr kultury, za pielęgnowanie i ochronę tradycji regionu, za całokształt działalności kulturalnej, z okazji jubileuszy zawodowych i twórczych.

Wnioski należy składać nie później niż w terminie do 31 października na dany rok budżetowy.

Podmiotami uprawnionymi do występowania o przyznanie nagród są m.in.: organizacje pozarządowe prowadzące działalność statutową w zakresie kultury i sztuki, państwowe i samorządowe instytucje kultury, osoby prawne oraz inne podmioty, których statutowy zakres działalności obejmuje zadania w dziedzinie kultury i sztuki. Przy ocenie osiągnięć kandydata do nagrody bierze się pod uwagę charakter jego dokonań i ich znaczenie dla kultury lub rangę osiągnięć w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania lub ochrony kultury, a w szczególności wkład w rozwój kultury województwa lubelskiego, promowanie regionu w Polsce i poza granicami, a także przyczynianie się do rozwoju życia kulturalnego i kształtowania tożsamości regionalnej.

Najnowsze ogłoszenia