Ogłoszenie

Sfotografowali zakątki powiatu. Nagrodziło ich starostwo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W piątek 17 grudnia powiat rozstrzygnął konkurs fotograficzny, którego celem było pokazanie pięknych zakątków naszych terenów. Spośród 18 autorów jury wybrało a powiat nagrodził najciekawsze prace.

Wg. regulaminu każdy z przystępujących do konkursu musiał zaprezentować cztery prace pokazując cztery pory roku w ciekawych miejscach na trenie powiatu kraśnickiego.

Fotografie oceniało profesjonalne jury, w skład którego wchodzili: Waldemar Gryta- regionalista, pasjonat fotografii, Piotr Kosmala - fotograf oraz pracownicy Starostwa:  Andrzej Gotner, Agnieszka Gremlas i Paweł Gąszczyk. Nagrody wręczył starosta Andrzej Rolla i przewodniczący rady powiatu Jacek Dubiel.

Pierwszą nagrodę Jury postanowiło przyznać Mateuszowi Morszczyźnie z Gościeradowa za prace: pomnik przyrody „Źródliska w Łanach”, Zespół pałacowo – parkowy w Gościeradowie, Wzgórze Kamienna Góra w gminie Gościeradów oraz Sanktuarium św. Otylii w gminie Urzędów.

Drugie miejsce przypadło Ewelinie Botner, z Kraśnika, która sfotografowała uroki Nadleśnictwa Rudki w okolicy stacji kolejowej w Kraśniku, Kaplicę pw. Świętej Trójcy w Stróży, Ogródki Działkowe "Suchynia" w Kraśniku oraz Stawy w Stróży.

Trzecia nagroda trafiła do Małgorzaty Pęcak, z Kraśnika, która fotografowała plenery w Kraśniku, Piaskach, Dąbrowie Bór, Sulowie i podkraśnickich lasach.

Ponadto Jury postanowiło wyróżnić zdjęcia 5 uczestników: Olimpii Koziej - Kuli z Dąbrowy w gminie Trzydnik Duży, Edyty Lipiec z Gościeradowa, Piotra Leziaka z Kraśnika, Ewy Janczarek z Lipna, gmina Zakrzówek oraz Katarzyny Kwiecińskiej z Opoki Kolonii.

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali bony zakupowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Relację z wręczenia nagród możecie obejrzeć w naszej fotogalerii.

Nagrodzone prace można obejrzeć tutaj.

Znajdą się one też m.in. w kalendarzu jaki wydaje Starostwo Powiatowe na 2022 rok.

Najnowsze ogłoszenia