Wspominali „drogę do świętości” Jana Pawła II

Kultura i rozrywka
Czcionka

We wtorek 22 października już po raz 9. kraśnickie stowarzyszenie „Senior na czasie” zorganizowało spotkanie poświęcone św. Janowi Pawłowi II pod hasłem „Droga do świętości”. Udział wzięło w nim ponad 100 osób, a wśród nich członkowie zaproszonych klubów seniora i zespołów oraz delegacje pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej z Gościeradowa, Popkowic i Kraśnika.

Spotkanie, które odbyło się w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”, rozpoczęło się od montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez członków Stowarzyszenia „Senior na czasie”. Nie zabrakło też występów zaproszonych gości z Kraśnika, ale także m.in. Gościeradowa i Zakrzówka.

 

 

Swoimi przemyśleniami na temat Jana Pawła II i jego nauk podzielili się kierownik kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM Kraśnik Krzysztof Babisz oraz członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego Tomasz Mularczyk. Nie zabrakło oczywiście gratulacji dla organizatorów przedsięwzięcia. Oprócz wspomnianych panów złożyły je także przedstawicielki kraśnickiej Rady Seniorów – wiceprzewodnicząca Stanisława Ciempiel i sekretarz Halina Jaworska.

 

 

Po występach i przemówieniach odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawłe II.

W ramach poczęstunku uczestnicy spotkania mogli zjeść między innymi tak bardzo kojarzące się z Papieżem Polakiem kremówki. Ufundował je burmistrz miasta Wojciech Wilk.

 

Zdjęcia ze spotkania pod hasłem „Droga do świętości” można obejrzeć tutaj.