• Choma 2019

Plastyka dla Smyka, czyli gliniane warsztaty w ODK za nami

Kultura i rozrywka
Czcionka

Glina to materiał używany na terenie Powiatu Kraśnickiego od wieków do celów budowlanych, tu wytwarzana jest przecież cegła ręcznie formowana, czy do ceramiki, ośrodek garncarski znajduje się w Bęczynie. Okazję do zaznajomienia się z nim mieli też uczestnicy warsztatów plastycznych, które w maju odbyły się w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Pomoc.

Warsztaty pod hasłem „Plastyka dla Smyka” ODK zorganizował we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku. Na trzech kolejnych zajęciach ich uczestnicy zapoznawali się między innymi z materiałem jakim jest glina i próbowali swoich sił w jego formowaniu. Była zarówno praca z wykorzystaniem koła garncarskiego, jak również rzeźbienie w glinie. Dzieła który wyszły spod rąk dzieci zostały wypalone, a ostatnie spotkanie poświęcone było ich zdobieniu.

 

 

Zajęcia poprowadziła artystka plastyczka specjalizująca się między innymi w ceramice Eliza Opalińska. Na ostatnich zajęciach do uczestników dołączył także wicestarosta Karol Rychlewski, który również dostał pędzel do ręki i jedną z wykonanych podczas warsztatów miseczek do ozdobienia.

 

 

Na koniec zajęć uczestnicy otrzymali z rąk wicestarosty Karola Rychlewskiego oraz kierownika ODK Pawła Bielenia dyplomy i upominki. Kolejne wspólne przedsięwzięcia ODK i Starostwa jeszcze w tym roku.

 

Zdjęcia z ostatniego warsztatowego spotkania można obejrzeć tutaj.