11 zespołów oraz 8 solistów, w sumie ponad setka wykonawców reprezentujących środowiska harcerskie oraz placówki oświatowe z województw lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, wzięła udział w II Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Imprezę zorganizowały Szkoła Podstawowa w Liśniku Dużym oraz 25 Drużyna Harcerska Białe Wilki im. Wł. Jasińskiego ps. Jędruś.

Jeśli pojawiają się na jakimś festiwalu, konkursie czy przeglądzie, to można być pewnym, że wrócą z niego z nagrodą. Cztery razy byli już laureatami prestiżowego Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. 7 kwietnia Męska Grupa Śpiewacza "Majdaniacy" z Majdanu Obleszcze w gminie Szastarka świętowała jubileusz 20-lecia działalności.

Spore zainteresowanie wywołała opublikowana na naszym portalu przed kilkoma tygodniami informacja o imprezach kulturalno-rozrywkowych jakie w tym sezonie szykują dla nas kraśnickie Centrum Kultury i Promocji i Miasto Kraśnik. Jedną z nich będzie Kraśnicka Gala Disco Polo. Wystąpią na niej m.in. Zenek Martyniuk i zespół Akcent. Mamy dla was kilka biletów na to wydarzenie.

Więcej artykułów…