Jajka pod względem artystycznym kojarzą nam się przede wszystkim z pisankami i Wielkanocą. Tymczasem mogą z nich powstać także prawdziwe dzieła sztuki, które mogą być ozdobą i doskonałym całorocznym prezentem na przykład z okazji ślubu czy urodzin. To także doskonały pomysł chociażby na firmowy gadżet. Takie cuda właśnie tworzy kraśniczanka Róża Maciąg.

Minionej niedzieli (14 kwietnia) w Muzeum Wsi Lubelskiej odbył się finał „Pierwszego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną”. Wydarzenie zorganizował Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie we współpracy z lubelskim Urzędem Marszałkowskim. Wśród laureatów konkursu znaleźli się mieszkańcy Powiatu Kraśnickiego. Zdominowali między innymi kategorię pisanka współczesna.

Komedie „Kogel-mogel” i „Galimatias, czyli kogel-mogel II” biły przed 30 laty rekordy popularności, ale i teraz, gdy powtarza je któraś z telewizyjnych stacji, ogląda je sporo ludzi. W pamięć zapadli nie tylko filmowi bohaterowie, ich dialogi, ale też muzyka z tych filmów. Z jedną z pochodzących z filmu „Kogel-mogel” piosenek zmierzyła się Oliwia Kuśmierz.

Więcej artykułów…