Pływanie: Ania Wilk i Paweł Bucoń najlepsi, a Wojciech Siekaczyński drugi w całym cyklu zawodów "O Laur Lubelskiego Koziołka"

Pływanie

LLK
Ekipa kraśnickiej Fali na niedzielnych zawodach w Lublinie
W niedzielę 24 maja na krytej pływalni Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się Finałowa Runda zawodów ?O Laur Lubelskiego Koziołka?. Zaprezentowała się podczas niej 14 osobowa ekipa UKP ?FALA? Kraśnik. Z naszych pływaków w całym cyklu zawodów najlepiej spisali się Ania Wilk i Paweł Bucoń, którzy byli najlepsi w swoich grupach wiekowych. Drugie miejsce zajął z kolei Wojciech Siekaczyński.

Niedzielne zawody były szóstą rundą imprez z cyklu ?O Laur Lubelskiego Koziołka?, podsumowującą sezon 2014. Ze względu na remont pływalni lubelskiego MOSiR trzy rundy zawodów odbyły się dopiero w 2015 roku.

Ania_Wilk
Ania Wilk była najlepsza w całym sylku zawodów swojej kategorii wiekowej.

Jeżeli chodzi o tę ostatnią, to podobnie jak w poprzednich młodzi pływacy UKP ?FALA? wielokrotnie stawali na podium (dekorowano do X miejsca). W najmłodszej kategorii wiekowej wśród chłopców na dystansie 25 m stylem klasycznym zwyciężył Wojciech Siekaczyński, zaś Jan Szymula zajął V miejce. Jeżeli chodzi o dziewczęta, to III miejsce zajęła Amelia Wysocka, a Milena Sosnówka zajęła X miejsce.

Wśród 9-latków, również rywalizowano na dystansie 25 m st. klasycznym, zwyciężyła Anna Wilk. W najstarszej kategorii wiekowej, w której rywalizowali kraśniczanie (10 lat), na dystansie 50 m stylem motylkowym VIII miejsce zajął Bartosz Zarawski, zaś X miejsce zajęła Oliwia Sosnówka.

Wojtek_Siekaczyski
Wojtek Siekaczyński w ostatnich zawodach wygrał, a w całym cyklu stanął na II miejscu podium
Na koniec zawodów dokonano podsumowania 38. edycji cyklu imprez ?O Laur Lubelskiego Koziołka?. Trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej udekorowano pucharami. W klasyfikacji generalnej ? po sześciu rundach - największe sukcesy były dziełem naszych najmłodszych pływaków. Wśród dziewcząt zwyciężyła Ania Wilk, zaś wśród chłopców Paweł Bucoń. Z kolei Wojciech Siekaczyński zajął drugie miejsce.

Podkreślić przy tym należy, że Paweł i Wojtek rywalizowali z zawodnikami o rok starszymi.

W najbliższym czasie przed zawodnikami UKP ?FALA? seria zawodów mistrzowskich w poszczególnych kategoriach wiekowych.