Pływacki weekend. Medalowe starty pływaków "Fali" w Warszawie i Lublinie

Pływanie

FALA_w_Warszawie
W Warszawie wystartowało 15. zawodników UKP Fala Kraśnik
Miniony weekend był bardzo pracowity dla zawodników UKP ?FALA? Kraśnik. W sobotę startowali w ogólnopolskich zawodach ?Od Młodzika Do Olimpijczyka?, zaś w niedzielę wzięli udział w I rundzie zawodów ?O Laur Lubelskiego Koziołka?.

11 kwietnia na 50-cio metrowej pływalni Warszawianka Wodny Park w zawodach ?Od Młodzika do Olimpijczyka?wystartowało przeszło 800 zawodników z 81 klubów z całej Polski. W tym gronie było 15 zawodników UKP ?FALA? Kraśnik.

- Najlepiej wypadła Ania Wilk, startująca w najmłodszej kategorii wiekowej (rocznik 2006), która zdobyła dwa złote medale (na dystansie 50 m st. dowolnym i 50 m st. klasycznym). Równie dobrze spisał się Paweł Bucoń (rocznik 2007). Rywalizował on z zawodnikami o rok starszymi od siebie, dlatego startował poza konkurencją, ale uzyskane czasy dałyby mu złoty medal na dystansie 50 m st. dowolnym i srebrny medal na dystansie 50 m st. grzbietowym - informuje Mariusz Kwietniewski, trener młodych pływaków.

wilk_ania_plywanie
Bardzo dobrze w Warszawie zaprezentowała się Ania Wilk

Pozostali zawodnicy: Lena Grabczak, Oliwia Sosnówka, Magdalena Toporowska, Amelia Kulpa, Błażej Paszkowski, Bartosz Zarawski, Kacper Chodara, Jan Jachura, Aleksander Wietrzyk, Dominik Gonder, Patryk Kasperski, Piotr Borsuk i Filip Bożek również uzyskali bardzo dobre wyniki, ale tym razem nie udało im się zdobyć medali.

W niedzielę 12 kwietnia na 25-cio metrowej pływalni Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się I runda zawodów ?O Laur Lubelskiego Koziołka?, gdzie rywalizowano w 6 kategoriach wiekowych. W zawodach tych wystartowała 14-osobowa ekipa UKP ?FALA?.

- W najmłodszej kategorii (2007 i młodsi) rywalizowano na dystansie 25 m st. grzbietowym. Wśród dziewcząt 2. miejsce zajęła Milena Sosnówka, dla której był to bardzo udany debiut w zawodach wojewódzkich. Ponadto 7. miejsce zajęła Amelia Wysocka. Jeszcze lepiej zaprezentowali się 8-letni chłopcy, których aż trzech stanęło do dekoracji. 1. miejsce zajął Paweł Bucoń, 2. miejsce Wojciech Siekaczyński, zaś 4. miejsce Jan Szymula - informuje trener Kwietniewski.

sosnowka_milena_plywanie
2. miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej w Lublinie zajęła Milena Sosnówka
Wśród 9-latków, gdzie również rywalizowano na dystansie 25 m st. grzbietowym, 1. miejsce zajęła Anna Wilk, zaś 8. miejsce Lena Grabczak. Wśród chłopców 2. miejsce zajął Błażej Paszkowski, a Bartosz Chmiel był 8.

Bardzo zgodni okazali się 11-latkowie. Zarówno Magdalena Toporowska, jak i Dominik Gonder zajęli 7. miejsca na dystansie 50 m st. motylkowym.

Pozostali zawodnicy: Natalia Kaczmarska, Oliwia Sosnówka i Kacper Chodara zajmowali miejsca w drugiej dziesiątce, ale dość znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe.

Kolejne zawody z udziałem zawodników UKP ?FALA? już w przyszły weekend. W sobotę (18.04.2015 r.) w Biłgoraju odbędzie się II Runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików, z kolei w niedzielę (19.04.2015 r.) w Międzyrzecu Podlaskim odbędzie II Runda Ligi OPEN.