Ogłoszenie

Powiatowy Opiekun Zabytków Dominik Szulc nagrodzony w konkursie

Historia
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kraśnicki historyk dr Dominik Szulc został doceniony przez Kapitułę ogólnopolskiego konkursu o Nagrody "Przeszłość/Przyszłość" i otrzymał jedną z nich w kategorii "Upamiętnienie w terenie". To pewne zwieńczenie moich prac - mówi Społeczny Opiekun Zabytków Powiatu Kraśnickiego.

W sobotę 28 sierpnia w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku odbyło się wręczenie nagród w prestiżowym konkursie "Przeszłość/Przyszłość" organizowanym przez Fundację im. Janusza Kurtyki, znanego historyka i byłego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, który zginął w katastrofie Smoleńskiej.

Jedną z nagród, w kategorii "Upamiętnienie w terenie" otrzymał dr Dominik Szulc, Społeczny Opiekun Zabytków Powiatu Kraśnickiego.

Historyk został doceniony m.in. za działania polegające na ujawnieniu miejsc pochówku polskich żołnierzy z okresu II wojny światowej na terenie Kraśnika oraz ich godne upamiętnienie, a także badania nad niemieckim obozem pracy Budzyń w Kraśniku i upamiętnienie jego ofiar oraz upamiętnienie oficerów 24. Pułku Ułanów z Kraśnika.

Czym jest na nagroda dla Dominika Szulca?

- Stanowi ona swojego rodzaju klamrę mojej działalności na polu upowszechniania historii, a nie tylko jej upamiętniania -napisał na FB Społeczny Opiekun Zabytków Powiatu Kraśnickiego.

Konkurs o Nagrody „Przeszłość/Przyszłość” to inicjatywa mająca na celu dokonanie przeglądu oraz nagrodzenie i promocję najlepszych polskich przedsięwzięć związanych z promocją i upamiętnianiem polskiej historii, które mimo swoich ewidentnych atutów, pozostają szerzej nieznane.

 Foto Sławek Kasper/ Instytut Pamięci Narodowej

Najnowsze ogłoszenia