EDD w Kraśniku. Wykład doktora Dominika Szulca i wystawa już za nami. Wideo

Historia
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wrzesień upływa w Kraśniku pod znakiem wydarzeń podczas których mowa jest o historii i dziedzictwie kulturowym. Część z nich wpisuje się w Europejskie Dni Dziedzictwach. Pierwsza odsłona kraśnickich obchodów EDD już za nami, a kolejna w najbliższy weekend.

Wydarzenia związane z Europejskimi Dniami Dziedzictwa w naszym mieście odbywają się pod hasłem „Kraśnik – splot historii, kultury i dziedzictwa”, a organizuje je Centrum Kultury i Promocji wraz z partnerami – Kraśnickim Towarzystwem Regionalnym i Spółdzielnią Mieszkaniową „Pomoc”. Pierwsze z nich odbyło się w sobotę 7 września w Osiedlowym Domu Kultury prowadzonym przez SM „Pomoc”.

 

 

Z bardzo ciekawym wykładem pod tytułem „1914-1918. Co pozostało z tamtych dni w Kraśniku?” wystąpił w ODK dr Dominik Szulc, historyk Polskiej Akademii Nauk i Społeczny Opiekun Zabytków w Kraśniku. Obejrzeć można było też wystawę fotograficzną „Kraśnik w latach odzyskania Niepodległości”.

Tych którzy nie mieli możliwości wziąć udziału w wykładzie dra Szulca zachęcamy do obejrzenia go na naszym materiale wideo poniżej.

 

 

Zapraszamy też na kolejne wydarzenia w ramach EDD w Kraśniku, między innymi wycieczki z przewodnikiem po zabytkach, wystawy, koncerty. Ich program znajdziecie tutaj.