Ogłoszenie

"To my - mali ekolodzy". Edukacja w przedszkolach a w sobotę piknik rodzinny

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 19-24.09.2022r. w 7 miejskich przedszkolach na terenie Kraśnika realizowany jest Tydzień Edukacji Ekologicznej "TO MY - MALI EKOLODZY" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kraśnika Wojciecha Wilka.

W wydarzeniu bierze w udział prawie 800 dzieci w wieku 4-6 lat.

Każdego dnia we wszystkich przedszkolach prowadzone są gry, zabawy, warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej. Ponadto do każdego przedszkola przyjedzie także śmieciarka a pracownicy EKOLANDU opowiedzą o właściwej segregacji śmieci.

Tak było m.in. we wtorek w Przedszkolu Miejskim nr 2. Okazało się, że dzieci z "Matejki" bardzo dobrze wiedzą, że śmieci trzeba segregować oraz do jakich pojemników trzeba je wrzucać. Oby tylko nie została ona wiedzą teoretyczną. Bardzo interesowała ich także śmieciarka, której działania zaprezentował pracownik "Ekolandu" opowiadając przy okazji dzieciom o tym co dzieje się z odpadami, które wrzucają do kontenerów. Jak wyglądała wizyta w tym przedszkolu można zobaczyć na naszych zdjęciach.

Natomiast w dniu 24.09.2022r. w sobotę, na stadionie MOSiRu o godz. 11.00 odbędzie się podsumowanie całego przedsięwzięcia w postaci PIKNIKU EKOLOGICZNEGO, na który organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców.

Najnowsze ogłoszenia