Ogłoszenie

#WfwDOMUchallenge. Wuefista z SP 5 zachęca do aktywności fizycznej

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już od ponad tygodnia w kraśnickich szkołach nie odbywają się zajęcia. Nauczyciele i uczniowie w coraz większym zakresie przechodzą na zdalne nauczanie, choć biorąc pod uwagę ograniczenia sprzętowe i organizacyjne łatwe to nie jest. O ile jednak można sobie wyobrazić na przykład zdalną naukę biologii czy historii, to co z wuefem? Mimo tego w ciekawy sposób do aktywności fizycznej swoich uczniów i nie tylko, zachęca Mariusz Kwietniewski, nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku.

- Trudny czas przed nami! Szkoły zamknięte! Rozpoczęło się zdalne nauczanie! A co z zajęciami wychowania fizycznego? Przecież aktywność fizyczna jest również bardzo ważna! Tymczasem pozamykane hale, boiska, baseny, siłownie… Pamiętajmy jednak, że możemy ćwiczyć w domu! Szkoły i nauczyciele w najróżniejszy sposób zachęcają wprawdzie do różnych form aktywności… ale ile osób i uczniów rzeczywiście ćwiczy? Lubimy wyzwania! Stąd ten pomysł! - napisał na swoim facebookowym profilu pan Mariusz i zaprosił do #WFwDOMUchallenge.

Na czym to wyzwanie polega? Poprzez zdjęcie z opisem lub krótki filmik trzeba pokazać, że ćwiczycie w domu. Samemu, w duetach (np. z rodzicem lub rodzeństwem), czy rodzinnie. Przy okazji ich publikacji należy oczywiście nominować do wyzwania następne osoby, a post opisać. Mariuszowi Kwietniewskiemu i jego dzieciakom wyszło to tak:

 

 

- Drodzy Uczniowie! Słyszeliście o akcji, a nie macie Fb? Poproście rodzeństwo lub rodziców o pomoc! Pamiętajcie, że prezentując ćwiczenia musicie zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo! Niech rodzice ocenią, czy Wasz pomysł na ćwiczenia jest bezpieczny, czy nie zagraża Waszemu zdrowiu! Stwórzmy szeroki wachlarz ćwiczeń do wykonania w domu dobrze się przy tym bawiąc! Połączmy przyjemne z pożytecznym! - namawia nauczyciel z SP 5. 

Do akcji przyłącza się coraz więcej osób, nie tylko młodzież. A poniżej przykłady jak wyzwanie potraktowali między innymi kolejny nauczyciel z kraśnickiej "Piątki" Konrad Szmyrgała z córką oraz piłkarze Filip Drozd i Rafał Król.

 

 

 

 

Najnowsze ogłoszenia