Integrowali się podczas balu karnawałowego

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

20 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Ks. J. Twardowskiego w Kraśniku odbył się VIII Integracyjny Bal Karnawałowy „Zatańcz ze mną”. Jak wskazuje sama nazwa, celem organizowanego już od wielu lat wydarzenia była integracja społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym, a także wzmacnianie więzi emocjonalnej w szkole, upowszechnianie tańca i wdrażanie do zachowania zgodnego z zasadami norm społecznych.

Zabawę karnawałową poprzedziły przygotowania podczas których wykonano zaproszenia oraz plakaty informujące o balu. Przeprowadzono także szkolny konkurs plastyczny „Maska karnawałowa”. Właśnie maskami karnawałowymi udekorowana była sala gimnastyczna ZSS, w której impreza się odbyła.

 

 

Tym razem z zaproszenia do wspólnej zabawy skorzystali uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 1 z opiekunami, m.in. dyrektor Krystyną Krotkiewicz, absolwenci Zespołu Szkól Specjalnych oraz Agnieszka Drozd - kierownik wydziału oświaty kraśnickiego Starostwa Powiatowego. Uczestników zabawy przywitała dyrektor Anna Stolarska. Zanim zaczęła się ona na dobre rozstrzygnięto jeszcze wspomniany konkurs plastyczny oraz wręczono upominki i dyplomy tym którzy wzięli w nim udział.

Łącznie w balu karnawałowym uczestniczyło ponad 100 osób. Aktywnie w przygotowanie imprezy włączyły się Rada Rodziców ZSS w Kraśniku oraz Samorząd Uczniowski.