Informatycy z ,,Górki” kolejny raz w Hiszpanii

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W maju tego  roku już po raz kolejni uczniowie Technikum nr 1 w Kraśniku z tzw. "Górki" lecą do Sevilli na 2-tygodniowy staż. Pierwsza grupa była tam rok temu.

Oba wyjazdy odbywają się dzięki Funduszom Europejskim i programowi POWER VET, ale również dzięki nauczycielom ZS nr 1 , którzy ten projekt napisali. Na odpowiedz dlaczego Hiszpania od współautorki i koordynatora projektu słyszymy:

Wybór partnera i kraju nie był łatwy. Chcieliśmy by nasi uczniowie wyjechali do kraju, który jest ciekawy kulturowo, kulinarnie ale też do kraju w którym możemy liczyć na dobrą i słoneczną pogodę nawet poza sezonem. Przede wszystkim kierowaliśmy się również wieloletnim doświadczeniem organizacji przyjmującej. Dlatego wybór padł na EuroMind. Jest to międzynarodowa firma  doradcza  i szkoleniowa specjalizującą się w organizacji projektów kształcenia i szkolenia zawodowego. I już po pierwszym stażu wiemy że wybór był dobry.

Stażyści w Sevilli programowali aplikacje mobilne na Androidzie w Multiplicalii. Przez 2 tygodnie pod okiem specjalistów realizowali swoje autorskie projekty które w przyszłości mają szansę zaowocować. Uczniowie którzy byli w ubiegłym roku opowiadają  że to nie tylko nauka i praktyki, ale też duża przygoda:

- Niektórzy z nas lecieli pierwszy raz samolotem i to już było nowe doświadczenie, w samej Sevilli dużo zwiedzaliśmy, prawie codziennie mieliśmy zapewnione różne kulturowe atrakcje, wieczór Flamenco, wieczór Tapas, w weekend była do Kadyksu. A co ważne było dobre hiszpańskie jedzenie."

Kolejnej wybranej szesnastce, która jest już po rekrutacji i w trakcie przygotowania do stażu życzymy owocnych projektów, mnóstwo wrażeń i niezapomnianej przygody w kraju o atrakcyjności którego nie trzeba przekonywać.