Pierwsza tura stypendiów naukowych i artystycznych Burmistrza Kraśnika rozdana. Foto

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W minionym roku szkolnym tak dużo uczniów zasłużyło na stypendia Burmistrza Miasta Kraśnik za osiągnięcia w nauce i za dokonania artystyczne, że ich wręczenie postanowiono rozdzielić na dwie tury. Dzisiaj odebrali je uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4.

Uroczyste ich wręczenie odbyło się w Zespole Placówek Oświatowych nr 1. Jego uczestników przywitali dyrektor placówki Krystyna Krotkiewicz i radny miejski Jacek Michalczyk. Zanim przystąpiono do wręczenia nagród stypendystom i gratulacji ich rodzicom spotkanie swoimi występami wokalnymi uświetniły podopieczne Dariusza Bochniaka.

 

 

Gratulacje utalentowanym uczniom oraz podziękowania ich rodzicom i nauczycielom złożył burmistrz Wojciech Wilk.

- W tym roku kryteria które upoważniają do uzyskania stypendium burmistrza spełniło 169 osób. Staramy się aby tych osób było jak najwięcej. W tym roku na nagrody wysoka rada przeznaczyła ponad 100 tys. zł, a więc o 50% więcej niż w roku ubiegłym. Chcielibyśmy zdolną i pracowitą młodzież honorować jeszcze bardziej, aby tych stypendiów było jeszcze więcej, stąd też zmiana regulaminu. Dotychczas aby zostać stypendium trzeba było spełnić odpowiednie kryteria, ale być mieszkańcem Kraśnika i chodzić do miejskiej szkoły. Teraz trzeba dobrze uczyć się, mieć osiągnięcia, chodzić do miejskiej szkoły, natomiast miejsce zamieszkania już nie jest tak ważne. W system stypendialny została włączono też młodzież, która mieszka poza miastem – mówił burmistrz Wojciech Wilk. - Wiem, że sukces rodzi się w bólach, wymaga dużo wyrzeczeń, dużo pracy, ale dzisiaj poprzez te stypendia uzyskujecie pewnego rodzaju nagrodę. Jest to taka pierwsza nagroda, bo mam nadzieję, że kolejnymi będą i dobre studia, i dobra praca, że w życiu będziecie robić to co chcecie robić i będzie wam to sprawiało przyjemność. Bez dobrego wykształcenia na pewno wymarzonej pracy nikt miał nie będzie. Te stypendia to i sukces, i podziękowanie i zachęta, ale jestem przekonany, że jeśli wytrwacie w tym swoim wysiłku to na pewno osiągnięcie to wszystko co będziecie chcieli – podkreślał Wojciech Wilk, wspominając także o wkład w te sukcesy rodziców i nauczycieli.

Burmistrza we wręczeniu stypendiów wspomogli radni Jerzy Misiak, Zbigniew Bartysiak, Wioletta Wilkos, Krzysztof Ślusarz, Jarosław Jamróz oraz kierownik wydziału oświaty, sportu i spraw społecznych UM Kraśnik Krzysztof Babisz.

 

 

Jutro kolejne stypendialne spotkanie podczas którego nagrodzeni zostaną uczniowie ze szkół z dzielnicy fabrycznej miasta.

Zdjęcia z dzisiejszego rozdania stypendiów możecie zobaczyć tutaj.