Świadectwa odebrane. Uczniowie Piątki rozpoczęli wakacje. Foto

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Upragnione, wytęsknione, wymarzone wakacje w końcu nadeszły. Może i ktoś uronił łezkę, że w szkole mury wróci dopiero we wrześniu, ale nikogo takiego nie spotkaliśmy. Uczniowie kraśnickiej Szkoły Podstawowej nr 5, podobnie jak ich koleżanki i koledzy z innych placówek, odebrali dzisiaj świadectwa i rozpoczęli letnią przerwę od nauki szkolnej.

W Piątce zakończenie roku szkolnego podzielone zostało na 3 części. Już wczoraj swoje świadectwa odebrali uczniowie żegnający się z tą placówką na dobre, czyli ósmoklasiści. Dzisiejszego poranka wakacje rozpoczęli uczniowie klas I-III, a w południe swoje uroczyste zakończenie roku szkolnego mieli uczniowie klas IV-VII. My gościliśmy na tym ostatnim, które odbyło się w hali sportowej przy głównym szkolnym budynku przy ul. Popiełuszki 1.

 

 

Uczestników tej uroczystości przywitał dyrektor szkoły Waldemar Wieczorek. Podziękował za rok wytężonej pracy zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz życzył udanych oraz bezpiecznych wakacji. Do życzeń tych przyłączyli się Monika Poleszak - kierownik referatu edukacji z kraśnickiego magistratu i przewodniczący szkolnej Rady Rodziców Mariusz Albin. Od rodziców specjalne podziękowania i życzenia powędrowały też do byłej dyrektor placówki Barbary Grasińskiej – Ciereszko, która kierowała nią do końca maja.

Po tej części uroczystości przyszedł czas na gratulacje i nagrody dla najlepszych uczniów, zarówno tych z najlepszą średnią, jak i tych wyróżniających się w innych dziedzinach niż nauka.

 

 

Nasze zdjęcia z części ogólnej zakończenia roku szkolnego klas IV-VII w SP 5 oraz rozdania świadectw w klasie IV B możecie obejrzeć tutaj.