Zespołu Szkół nr 4 im. Ks. Jana Twardowskiego otworzył drzwi

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Te są oczywiście otwarte na co dzień dla wszystkich zainteresowanych, ale impreza, która odbyła się 3 kwietnia, była najlepszą okazją, by niepełnosprawne dzieciaki i ich rodzice oraz opiekunowie zobaczyli jak wygląda placówka, w jakich zajęciach biorą udział i na jaką pomoc mogą tu liczyć uczniowie.

Spotkanie otworzyła dyrektor szkoły Anna Stolarska, a z zaproszenia do odwiedzin placówki, oprócz aktualnych i przyszłych uczniów oraz ich rodziców, skorzystali także m.in. przewodniczący Rady Powiatu dr hab. Jarosław Czerw, Agnieszka Drozd - kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Dorota Posyniak.

 

 

Wszyscy mogli obejrzeć prezentację o szkole oraz film promujący placówkę, ale nie tylko. Można było podejrzeć jak odbywają się m.in. zajęcia z dogoterapii, jak pracują uczniowie w edukacji wczesnoszkolnej oraz w klasie autystycznej. Możliwe było także uczestnictwo w zajęciach z logopedą, rehabilitantem, w warsztatach kulinarnych, zajęciach plastycznych oraz teatralnych. Zostały również zaprezentowane zajęcia metodą Weroniki Sherborne, zajęcia metodą treningu słuchowego Tomatisa oraz zajęcia metodą Biofeedback.

 

 

Podczas imprezy zaproszonym gościom oraz rodzicom i przyszłym uczniom została przybliżona oferta edukacyjna, rehabilitacyjna i terapeutyczna szkoły. Konsultacje w tym dniu prowadzili pedagog szkolny oraz psycholog. Można było porozmawiać z paniami dyrektor i wicedyrektor szkoły. Każdy ze zwiedzających szkołę oraz zaproszeni goście otrzymali upominki promujące placówkę: krówki z logo szkoły, pamiątkowe długopisy oraz przypinki.

Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 4 im. Ks Jana Twardowskiego odbył się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Kraśniku.