Społeczność „Górki” świętowała Dzień Patrona – Tadeusza Kościuszki. Foto

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przy okazji dnia otwartego szkoły informowaliśmy, że placówkę tę wyróżniają m.in. przyjazny klimat i wysoki poziom kształcenia. Nie bez znaczenia jest tu jednak także duża uwaga przykładana do wychowania młodzieży w duchu patriotycznym i wpajania miłości do Ojczyzny. Jako jeden z wzorów do naśladowania uczniom kraśnickiego Zespołu Szkół nr 1, o którym mowa, przedstawiany jest patron tejże szkoły – Tadeusz Kościuszko. Dzisiaj na popularnej „Górce” obchodzono właśnie Dzień Patrona.

Był on tradycyjnie okazją do spotkania się szkolnej społeczności, byłych i obecnych nauczycieli i pracowników obsługi, uczniów, a także samorządowców oraz przedstawicieli instytucji i organizacji zaprzyjaźnionych ze szkołą. Gości przywitał, a także pochwalił się tym co w szkole się dzieje, dyrektor Piotr Miecznikowski. Nie obyło się bez gratulacji i życzeń, które szkolnej społeczności złożyli m.in. starosta kraśnicki Krzysztof Staruch, przewodniczący Rady Powiatu dr hab. Jarosław Czerw i kierownik wydziału edukacji, kultury, sportu i spraw społecznych UM Kraśnik Krzysztof Babisz.

 

 

Po przemówieniach przyszła kolej na „zmianę warty” w poczcie sztandarowym i część artystyczną. Jeśli chodzi o tę ostatnią, to przed rokiem była to humorystyczna inscenizacja mówiąca o wizytacji Tadeusza Kościuszki w szkole. Teraz było nieco poważniej, ale niezwykle pięknie, lirycznie i muzycznie. Tematem przewodnim występu była miłość do Ojczyzny, a rozpoczęła go piosenka „Przeżyj to sam” z repertuaru zespołu Lombard. W wykonaniu uczniów oczywiście.

 

 

Oprócz młodzieży z „Górki” przed uczestnikami spotkania zaprezentowały się także tancerki z Zespołu Pieśni i Tańca „Sanowiślaczki”.

 

 

To jak Dzień Patrona na „Górce” wyglądał okiem naszego fotoreportera możecie zobaczyć tutaj.