Zawodowcy z "Trójki" zapraszali do siebie

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Także Zespół Szkół nr 3 odwiedzili w środę uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów. Choć "trójka" to szkoła kojarzona ze szkolnictwem technicznych to kierunków, po których można zdobyć tu zawód jest bardzo dużo.

Odwiedzając poszczególne szkoły w trakcie dnia otwartego wielu uczniów zajrzało też do Zespołu Szkół nr 3. Tu na pokazach królowały różnego rodzaju maszyny i komputery. Nic dziwnego, bo od wielu lat szkoła ta związana jest z przedmiotami technicznymi. Ale jak mówią przedstawiciele szkoły każdy kto chce chociażby zdobyć ciekawy i dobrze płatny zawód może śmiało skierować swoje kroki do tej szkoły.

- Naszym atutem jest szeroka oferta jaką mamy. Mamy bowiem w ofercie zarówno technika, jak i licea i klasy zawodowe. Bardzo szeroki jest też zakres kierunków. Od zawodów ściśle technicznych przez klasy mundurowe po wizaż i stylizację czy kosmetykę. Mamy też klasy o profilu hotelarskim logistycznym czy liceum sportowe. Szkoła dba także o dobrą bazę. Od września powinny zacząć funkcjonować nowoczesne warsztaty szkolne, gdzie młodzież będzie mogła praktycznie kształcić się na nowoczesnym sprzęcie - mówi wicedyrektor szkoły Krzysztof Ślusarz.

Chodząc korytarzami ZS 3 widać było tę różnorodność: w jednym miejscu dziewczęta z klasy wizażu układały fryzury, tuż obok geodeci prezentowali urządzenia na jakich szkolą się na co dzień, a na przeciwko budowlańcy zachwalali swój zawód. Można było się także natknąć na przedstawicieli robotyków ze Spice Gears, którzy właśnie w tej szkole mają swoja bazę.

A jak wyglądał dzień otwarty podczas naszej wizyty w szkole możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.