Rej - najlepsza szkoła na świecie...

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W taki między innymi sposób zachwalali swoją szkołę uczniowie "Reja" podczas dnia otwartego, który odbył się 13 marca. Kilkanaście szkół, wiele indywidualnych osób, także spoza terenu naszego powiatu, zdecydowało się na to, by przyjść i zobaczyć co oferuje uczniom gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych kraśnicki Zespół Szkół Nr 2.

Uczniów przybywających do szkoły witali ubrani w historyczne stroje uczniowie tej placówki częstując przybyłych firmowymi krówkami. W auli mogli oni dowiedzieć się jakie profile klas od września oferuje ZS nr 2, a także jak wygląda życie szkoły od środka.

 

 

Po szkole uczniów oprowadzali ich starsi koledzy pokazując im wybrane klasopracownie czy salę gimnastyczną w których odbywały się ciekawe prezentacje, quizy, pokazy - wszystko w oparciu o to co na co dzień dzieje się w szkole.

 

 

A czym "Rej" przyciąga uczniów do siebie?

- To wyjątkowa szkoła nie tylko ze względu na wieloletnie tradycje czy markę jaką sobie przez te lata wypracowała. Ale przede wszystkim warto do nas przyjść, bo o nas świadczy jakość kształcenia. Nasi uczniowie już od lat mają najwyższe wyniki na maturach w powiecie kraśnickim. Jesteśmy też cztery lata z rzędu w rankingu "Perspektyw" na najlepsze licea w Polsce. Bardzo wielu naszych uczniów startuje w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Mamy też w szkole dobry klimat, który tworzą uczniowie i nauczyciele. Zapraszamy więc do nas - zachęcał do nauki w Reju dyrektor Andrzej Bownik.

Jak wyglądał dzień otwarty w naszym obiektywie możecie zobaczyć na zdjęciach.