Bogata tradycja, dobry klimat, wysoka zdawalność matur - „Górka” wabi nowych uczniów. Foto

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Warsztaty chemiczne, występy artystyczne, prezentacje dotyczące poszczególnych profili kierunków kształcenia, gry i zabawy – te i wiele innych ciekawych rzeczy czekały dzisiaj na uczniów 8 klas szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjów, którzy odpowiedzieli na zaproszenie kraśnickiego Zespołu Szkół nr 1 do udziału w Dniu Otwartym placówki.

Udział w tym wydarzeniu był tradycyjnie okazją nie tylko do obejrzenia szkoły i zapoznania się z jej ofertą, ale porozmawiania z nauczycielami tu pracującymi oraz uczniami, którzy w poprzednich latach właśnie „Górkę” wybrali na miejsce kontynuacji nauki.

- „Górka” to przede wszystkim szkoła z dużymi tradycjami, szkoła w której panuje bardzo dobry klimat i w końcu szkoła, która bardzo dobrze przygotowuje do egzaminów maturalnych. W minionym roku mieliśmy zdawalność na poziomie 97%. To najwyższy wynik w powiecie. Jesteśmy laureatem Brązowej Tarczy w Rankingu Perspektyw. Nasi absolwenci dostają się na wymarzone kierunki studiów. Naszym atutem jest też na pewno szeroka oferta, która myślę może zaspokoić oczekiwania wszystkich uczniów, zarówno tych którzy będą kontynuować naukę po szkole podstawowej, jak i po gimnazjum – zapewnia Piotr Miecznikowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku.

 

 

Szkół nr 1 planuje nabór do 6 typów klas Liceum Ogólnokształcącego (oddzielnie dla absolwentów gimnazjów i absolwentów 8-letnich podstawówek). Będą to klasy z rozszerzeniami w przedmiotach: A – matematyka, fizyka i informatyka/język angielski; B – matematyka, geografia i angielski; C – biologia, chemia i język angielski; D – biologia, chemia i matematyka; E – język angielski, do wyboru drugi język (francuski, hiszpański, rosyjski lub niemiecki) oraz matematyka lub geografia; F – język polski, historia i wiedza o społeczeństwie. Na zainteresowanych czeka też 4 lub 5-letnie, w zależności od ukończonej szkoły, technikum informatyczne.

 

 

Więcej naszych zdjęć z Dnia Otwartego na „Górce” możecie zobaczyć tutaj.