Koniec laby, czas nauki. W SP 5 nowy rok szkolny z dużymi zmianami. Foto

Edukacja
Czcionka

Dzisiaj jeszcze lekcji nie było, ale były już pierwsze powakacyjne spotkania z kolegami i koleżankami, powitania z nauczycielami i szkołami, przedstawienie planów lekcji itd. Jak na początek września przystało, rozpoczął się nowy rok szkolny. Po wakacjach duże zmiany czekały między innymi na uczniów i nauczycieli kraśnickiej Szkoły Podstawowej nr 5.

Jak już niedawno przypominaliśmy, dotyczą one przede wszystkim tego, że zgodnie z decyzją Rady Miasta Kraśnik placówka od teraz funkcjonuje w dwóch budynkach. W dotychczasowym przy al. Niepodległości 54 pozostali uczniowie klas I-III oraz nowo utworzona zerówka. Starsi uczniowie z klas IV-VIII przenieśli się natomiast do budynku przy ul. Popiełuszki 1, czyli obiektu wygasającego za rok gimnazjum.

 

 

Na początek roku szkolnego 2018/2019 wszyscy spotkali się jednak jeszcze przy dotychczasowej siedzibie „Piątki”. Tu uczniów, rodziców i nauczycieli przywitała dyrektor Barbara Grasińska-Ciereszko, która po przejściu w wakacje na emeryturę i kilkutygodniowym rozstaniu z fotelem dyrektorskim wróciła na swoje stanowisko.

- Nowa szkoła, nowe warunki, nowe wyzwania – to wszystko nas w tym roku czeka. Szczególnie miło i szczególnie serdecznie chciałabym powitać naszym najmłodszych, czyli zerówkowiczów. Macie swoją piękną salę. Mam nadzieję, że będzie wam się cudownie u nas uczyło i przygotowywało do klasy pierwszej. Witam też pierwszaki. To bardzo przyjazna szkoła dla maluchów. Całe piętro jest przygotowane tylko i wyłącznie dla was. Wszystkie dzieci będą przychodziły do szkoły na 8:00, wszystkie mają pięknie wysprzątane wnętrze. To, że jest jeszcze trochę bałagan na zewnątrz, to jeszcze tylko parę dni. Mam nadzieję, że będzie to najpiękniejszy budynek w mieście – przekonywała dyrektor Grasińska-Ciereszko.

 

 

Po wakacjach uczniów przywitali także wiceburmistrz Marzena Pomykalska, radny miejski Tadeusz Członka i przewodniczący Rady Rodziców SP 5 Mariusz Albin.

- Cieszę się, że dzisiaj jestem w „Piątce” i mogę wspólnie z wami zobaczyć, jak bardzo się ona zmienia i jak pięknieje. Mamy na myśli nie tylko termomodernizację, to że zimą w Piątce wreszcie będzie ciepło, ale także pięknie urządzoną salę dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Sala jest naprawdę nowoczesna, kolorowa – mówiła Marzena Pomykalska. - Wy, uczniowie klas 4 i starsi, też będziecie mieli komfortowe warunki, duże sale, dużą szkołę, świetną bazę sportową. Oby to miejsce, warunki stworzone „Piątce” i dzieciom z „Piątki”, służyły wam jak najlepiej. Życzę wam - drodzy uczniowie, szanowni rodzice, grono pedagogiczne - aby ten rok zapoczątkował czas pozytywnej zmiany, aby ta zmiana wszystkim wam służyła – podkreślała wiceburmistrz.

Po powitaniach i życzeniach oraz prezentacji nowych nauczycieli była krótka część artystyczna. Po niej młodsi uczniowie przeszli z wychowawcami do swoich klas, a starsi powędrowali na ul. ks. Popiełuszki 1, by zobaczyć, gdzie od jutra będą się uczyć.

 

 

Nasze zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego w SP 5 można zobaczyć tutaj.